Mopojonnet

Anonyymi

Kohta koittaa se nuorten haluama tulevaisuuden aamunkoitto.Eikä Bensapöntöistä tule Bensaa ,vain sähköä tarjolla(maksua vastaan) Onvaan Sähköskoottereita ja Sähkömopoja lähitulevaisuudessa. Ne Bensapörisijät jäikin sinne menneisyyden auringonlaskuun ja muistoihin .Ainiin se pääasia ,mites niitä sähkö mopoja ja sähköskoottereita viritellä vanhat keinot ,tehoputki,rajoittamaton CDI sekä imukaulan vaihto ei enää auttaskaan virityksissä,Niitä kakstahtisten Derbi Ääniä kai laitetaan muistitikuille, Koska sähkövehkeet hiljaisia..Sieltä muistitikulta niitä kakstahtisten ääniä Bluutuut kajareista siten soittelisi ,yöllä kaduilla ja alikulkutunneleissa Kruisaillessa Itse 80v mopojonne ja siirtynyt Sähköskootteri aikaan.

4

364

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei niistä oo haittaa niillä on iso ja paksu tanko

    • Anonyymi

      Joilla sitten pelottelevat ihmisiä koska kuka ei pelkäis isoa tankoa

    • Anonyymi

      Itselläni oli sähköskootteri työmatkoja varten. Kätevä, kun laittoi sen työpäivän ajaksi firman lämmitystolppaan lataukseen.

      Edes vapaalla ei tarvinnut kotona ladata. Tjaa, kesälomilla tuli pari kertaa ladattua.

    • Anonyymi

      Suuri voitto olisikin ihmisten kuuloelimille ja hermoille jos nyt ensialkuun moottoripyörät ja mopot akkukäyttöisiksi sähkömoottoreiksi. Piereskelystä ja lisä-äänistä vielä lisävero niin avot!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      50
      2288
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      702
      1499
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      106
      1178
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      132
      1075
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      963
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      71
      913
    7. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      16
      744
    8. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      117
      715
    9. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      694
    10. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      23
      618
    Aihe