mulla olisi langatonjärjestelmä buffalo jossa on AOSS suojaus ja en pääse verkkoon ,miksi???
apuaaaaa kuinka pääsen verkkoon?
pulapula
5734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olis tietysti paikallaan.
Mutta ota nyt alkuun tuo AOSS suojaus pois päältä ja kokeile pääsetkö verkkoon. Ja koeta vaikka WPA salausta sen tilalle, kun olet ensin saanut salaamattoman yhteyden pelaamaan.
Mitä se Buffalon käsikirja sanoo tuosta AOSS suojauksesta, pitäiskö sen edes toimia muiden kuin Buffalon wlan-korttien kanssa?
AOSS:a en saa päältä pois ja käsikirja ei puhu mittään sellaisesta tilasta jossa ei AOSS:a ei oltaisi kytketty päälle...yhteys toimii langallisena mutta ei langattomana......se kait on kohtaloni
No nii..
AOSS saatiin pois päältä ja mac saatiin verkkoon(langattomana)
eli AOSS järjestelmää ei voi käyttää jos on PC:tä ja mäcciä samaan aikaan linjoilla...harmi
Oliko teitä peräti kolme, joilla oli samanlainen ongelma? Kun näyttää olevan kolme eri nimimerkkiä.
Me olemme nuo kaikki kolme... siis minä jolla on erittäin jakautunut persoona ja emme osanneet mennä verkkoon
voi meitä eli minua :o)