Eli oon 13 vuotias 7 luokkalainen, joka on niin kyllästynyt ylä-asteeseen. Haluaisin nii paljon lukioon. Toisaalta melkein 1/6 yläasteesta on jo menny joten se vähän auttaa. Mitä pitäs muuten tehä, että tuntuis kivemmalta? En vaa jaksais 3 vuotta.
Yläasteen pitkäveteisyys
4
89
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäisin vielä että tuntuu tyhjältä ja semmoiselta, että Ala-asteen luokan opettaja tulee hakemaa takas ihanalle ala asteelle.
Yläaste (ja lukio/amis) ovat helpointa ja rennointa aikaa elämässä. Poislukien tietysti kiusaamistapaukset. Oikeat ongelmat ja haasteet alkavat sen jälkeen. "Tylsyys" ei ole mitään. Tulet tajuamaan asian aikuisena. Itsekin ajattelin samalla tyylillä peruskoulussa, vaikka siitä olisi vain pitänyt nauttia.
- Anonyymi
Kaikklle se ei ole helpointa eikä rennointa.
Anonyymi kirjoitti:
Kaikklle se ei ole helpointa eikä rennointa.
Ei tietenkään, kuten sanoin. Mutta suurimmalle osalle on. Niille normaaleille ihmisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442604- 1252010
- 871688
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511137
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂671004Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977