Vhs rikki

Olin alkamassa katsomaan videota kun menin laittamaan filmiä videonauhuriin niin filmi tippui lattialle ja meni rikki. Siinä etureunaunssa oleva läppä meni kahdeksi kappaleeksi. Onko mitään tehtävissä vai jäikö video käyttökelvottomaksi? Kun sitä videota ei enään saa mistään ostettua niin todella harmilline tapaus. Pahus.
2197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se vaatii seuraavanlaisen homman: kasetissahan on eri osat kiinni ristipääruuveilla. Pura ensin joku joutava kasetti ja poista siitä nauha. Ole koko ajan tarkkana, miten se nauha siellä kasetissa kulkee äläkä päästä putoamaan.
Sitten pura rikkimennyt kasetti, ota nauha varovasti pois ja aseta se siihen tyhjäksi jääneeseen joutokasettiin.
Jos teet homman tarkasti ja laitat nauhan niinkuin pitää, onnistut. Itse olen tehnyt useita tuollaisia "operaatioita".

Äänestä
  • Nyt olen sitten naisen logiikalla ja tekemisellä saanu kotelon vaihettua. Katotaan sitten kun olen laittanut filmin videoihin mikä on tulos..toivottavasti ei vedä nauhaa videoitten sisälle..*odottaa toiveikaana onnistunutta lopputulosta*... Kiittää vielä..ja hauskaa kevättä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivoton kirjoitti:

Olin alkamassa katsomaan videota kun menin laittamaan filmiä videonauhuriin niin filmi tippui lattialle ja meni rikki. Siinä etureunaunssa oleva läppä meni kahdeksi kappaleeksi. Onko mitään tehtävissä vai jäikö video käyttökelvottomaksi? Kun sitä videota ei enään saa mistään ostettua niin todella harmilline tapaus. Pahus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu