Onko rajoitukset minkälaiset saarilla? Esim hotelleissa? All Inculsive? Ruokailu buffetissa, baareissa. Hotellin palvelut, kuntosalit yms. Saako rahalle vastinetta. Kertokaa ketkä reissun olette heittäneet tai paikan päällä olijat. Matkoja on kovasti tarjolla, mutta uskaltaako tilata? Kiva olis reissuun lähteä, kun rokotukset kin on jo saatu.
Kanariansaaret 21-22
27
1780
Vastaukset
- Anonyymi
Uskaltaa tilata. Sisätiloissa maski pakollinen, myös ulkona väkijoukossa. Maski oltava aina mukana tai 300,- sakko. La Palmalla oltava FFP2 suojaimet. Tulivuoren tuhkaa muille saarille satunnaisesti. Korona ja tulivuoren tilanteet saattavat nopeasti muuttua. Kannattaa maksaa matka visalla ja omata hyvä matka vakuutus.
- Anonyymi
Maskin kanssa sisätiloissa? All inculsive:buffet, baarit, kuntosalit, ala carte ravintolat? Allasalue? Hotelleissa.! Mitenköhän tuo toimii käytännössä. Onko baarit altaalla, sisällä normaalisti auki? Maskipakko ja baari/ravintolayhdistelmä. Miten tuo toimii? Maski pois, haarukka suuhun/Maski takaisin.. Samoin baareissako? Jos Myydään All inculsive nä, niin vastinettahan pitäisi löytyä. Huonosti tietoa löytyy.. Ainoastaan yleistä. Suomessa baarit, ravintolat on vapautuneet, miten kanarialla?
- Anonyymi
Toimii käytännössä normaalisti.buffetissa kun otat ruokaa laita maskin luonnollisesti muuten sitä ei tarvita.samoin kaikissa baareissa ei tarvita maskeja kasbahissa esim kun tanssitaan niin tanssiessa maskit ei muuten.täällä on elämä erittäin hyvää väkeä mukavasti vähän ruuhkaista paikoin mutta en vaihtaisi Suomeen talvikautena.korona tilanne parempi kuin esim.suomessa.ei tänne edes pääse jos ei ole rokotettu.
- Anonyymi
Ei todellakaan tarvita maskeja kuin sisätiloissa missä mahdat kuljeskella?täällä inglesissä ei ainakaan tarvita.miksi kirjoittelette vääriä tietoja.olemme täällä olleet lokakuun alusta alkaen ja todella tietoisia käytännöistä.täällä on tosi turvallista olla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei todellakaan tarvita maskeja kuin sisätiloissa missä mahdat kuljeskella?täällä inglesissä ei ainakaan tarvita.miksi kirjoittelette vääriä tietoja.olemme täällä olleet lokakuun alusta alkaen ja todella tietoisia käytännöistä.täällä on tosi turvallista olla.
Valhetta valheen perään. Maski on jota kuiskin pakollinen lähes kaikkialla. Vain tyhjällä kadulla sitä ei tarvitse pitää. Mistä löytyy kaupunki missä on tyhjiä katuja
- Anonyymi
Kaupoissa ja julkisissa pitää olla maskit, ei muualla. Meidän hotellissa San Agustinissa ei ainakaan ole maskipakkoa.
- Anonyymi
Kaikkialla yleisissä sisätiloissa maskipakko. Ulkotiloissa tarpeen mukaan.
Hävetkää trollit. Kanarialla ihmisillä hätä.- Anonyymi
Asutko oikeasti? Vau! Laita kello soimaan, heräät tähän elämään!
- Anonyymi
Kaikissa sisätiloissa maski, myös ulkona ellei voi turvaväliä pitää. Täällä ei vieläkään tanssita eikä karaookkea lauleta. Näin Kanariansaarilla.
- Anonyymi
"Täällä ei vieläkään tanssita eikä karaookkea lauleta."
Höpö höpö! Katselin juuri muutaman päivän ikäistä videota YouTubesta. Siinä joku britti lauloi karaokea täpötäynnä olleessa The Pub -nimisessä pubissa Puerto Ricon ostarissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Täällä ei vieläkään tanssita eikä karaookkea lauleta."
Höpö höpö! Katselin juuri muutaman päivän ikäistä videota YouTubesta. Siinä joku britti lauloi karaokea täpötäynnä olleessa The Pub -nimisessä pubissa Puerto Ricon ostarissa.Ohjeet on mitkä on. Saahan sitä onneaan koittaa saako sakot vai ei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohjeet on mitkä on. Saahan sitä onneaan koittaa saako sakot vai ei.
Eikö köyhällä ole varaa sakkoihin. Salli mun nauraa 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Livekameroita seuraamalla näkee, ettei ainakaan ulkona olevilla ole maskeja.
Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi499911Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126685Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736015Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?405891Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464104Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2633016Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?392306- 611335
Suomussalmen baarit
Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik191126Millä paikkakunnalla kaivattusi asuu
Jäikö sydän jonnekin? Jos, niin minne tai mihin? Laita paikkakunta tai paikka ja kunta🤭 Esim. Helsinki tai Pubin vessa48975