Laatusuksissa eniten hyllystä ostetaan fisseriä. Miksi suomisukseen ei luoteta edes Suomen Cupissa? Kertokaa viisaammat.
Peltonen tainnut palkata maailmanmestari moilasenkin kuvastoonsa mannekiinikseen? hiihtääkö moilanen ensi viikonlopun suomencupissa peltosilla?
Mitä Fischer tekee paremmin ja Suomen CUP?
7
206
Vastaukset 7
- Anonyymi
Fisserihän on intersportin ja Eurosportin pääsponsori, joten sen näkyvyys pitää olla myös maksimaalinen. Toki iso teollinen tuotantopotentiaali auttaa.
Se että fischerin logo näkyy kaikissa hidastuksissa jatkuvasti ei ole sattumaa, rahalla saa.
Mitä suksiin tulee, ei fischerit ole sen parempia kuin muutkaan. Fischerin ongelma on että tavaraa tulee hallitsemattomasti joka tuutista, myös ns. Paskat sukset. Lisäksi fischer tekee suksiaan milloin missäkin, jolloin laatu on myös milloin mitäkin.
Olisko syy peltosen näkymättömyyteen se, että kun isot tekee luistelusuksia satatuhatta paria, voi peltonen tehdä tuhat paria. Peltonen keskittynyt karvasuksien tekoon ja sen ne osaa. Peltonenkaan ei tee moniakaan suksistaan itse.
Kaupat vaativat että valikoimaa pitää olla, muuten ei pääse hyllylle.
Junnulle voi olla vaikea myydä suksea jota ei idoleille näy - tää on tätä nykyajan ymmärtämättömyyttä - mennään kuin sopulit jonossa.
Jospa fischerin maahantuoja vihdoin sais asiantuntevaa suksien valitsija palkkalistoille, eikä vaihtaisi lottokonetta aina uuteen.
Mut jos hiihtää aina pelkästään visuilla tai fisuilla niin maailma on mustakeltainen.
Kysyppä joltakin mikä on fisun paras ja tasalaatuisin hiihtokampe….- Anonyymi
Fisut ovat ainoat kylmäpuristetut, muut lämpöpuristettuja sekä sekalaminaattisiin sekoitteisiin perustuvia.
Harva hiihtäjä ymmärtää tästä sekamelskasta mitään.
- Anonyymi
Jos on speedmaxin halkaistut kahtia niin tietää, että kylmäpuristus on pelkkää markkinaosaston paskapuhetta.
- Anonyymi
Kisasuksia on kahta päätyyppiä nykyään:
ns ilmakenno suksi (mallia ikean kirjahylly) sisällä pahvikenno / muu kuitukenno.
Tai vaahtosuksi (mallia autallin ovi), sisällä vaahtomaista täytettä
Laminaatteja ja liimaa on sit seassa maun mukaan.
Kolmas suksityyppi, eli puuviilu on toki myös, mutta ei enää kisasuksissa.
Lasten sukset voi olla myös pelkkää muovia. - Anonyymi
Niilo taisi hiihtää Salomoneilla. Ei peltosilla.
- Anonyymi
Infrapuna säteellä tehty fluori kuumavoitely eli jos FISsin kielto tulee voimaan, suksea ei saa käyttää
- Anonyymi
Varmaan testimenetelmä on löydetty, mutta se on ostettu markkinoilta pois.
Ir kuivaus, eli terassilämmitin ei ole se helpoin suksen lämmitysmuoto. Jo 50 luvulla on ainakin keksitty nuotio. Saa savun kaupan päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3511477- 1141206
- 1151075
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111822
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i91433- 36423