Työkaveri työpaikalla hakee kokoajan muitten epäkohtia ja valittaa esimiehelle muitten vääristä työtavoista Kestänyt ainakin pari vuotta.
Alkaa olla kaikille tosi raskasta?????
Missä näitä syntyy
10
446
Vastaukset
- Anonyymi
Onko hän tuonut esiin todellisia epäkohtia ja vääriä työtapoja?
- Anonyymi
Kyllä niitä on useampia.
- Anonyymi
Tyyppi on aspergeri. Ne on just tollasia ja voi yleistää. Meillä oli töissä yks samanlainen ja savustettiin se pihalle. Työtehokkuus ja tuottavuus nousi 70% sen jälkeen.
- Anonyymi
Vai savustitte hänet pihalle. Olitte kait tyytyväisiä omaan suurenmoisuuteenne ja kypsyneeseen käytökseenne asian hoitamisessa?
Nyt työpaikkanne onkin tosi mallikelpoinen???
Ai niin. Tällä savustetulla työtoverillanne olikin varmasti syytä valitteluihinsa, kun miettii tapaanne hoitaa sen hetkistä ongelmatapausta.
- Anonyymi
rekkakuski saisi rauhassa tehdä työtään
- Anonyymi
Se on ihan oikein hyvä että jollain on selkärankaa
- Anonyymi
Paikallisessa metallialan firmassa on parikin tuollaista tyyppiä. Itse ne kuvittelevat olevansa muiden yläpuolella, kun tulevat duuniin miten sattuu, ja ovat pomojen perässä nuolemassa joka asiasta. Ainahan ne jotain keksii, ei sen tarvitse edes olla totta, kun vaan pääsee pomolle raportoimaan havaitsemistaan epäkohdista ja muiden työntekijöiden tekemistä laiminlyönneistä.
- Anonyymi
Näitä jätteitä syntyy,kun elämässä ei ole muuta kuin työ ja vetävät käteensä kotonaan ihanan naisen kuvalle ja jossain kohtaa sotkevat näppinsä väärään paikkaan ja vajakin naama rusikoidaan jonkun hermonsa menettäneen miehen toimesta tai hieman palkattuna.
- Anonyymi
Jep. Näitä löytyy myös eräästä isosta meijerialan toimijasta Riihimäen yksiköstä, jopa ihan johtotason henkilöistä.
- Anonyymi
Nainen???
Kaupungin varikko???
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin28010498IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3337376Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861987Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231741Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut791699Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61541- 1101201
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48989Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26848MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772