Englantilainen 15-vuotias MichaeI BIade valitsi FIeetwoodissa väärän aluksen päätettyään karata merille. Hän piiloutui salamatkustajana erääseen troolariin.
Michael luuli laivan lähtevän lsIantiin, mutta se siirrettiinkin vain 180 metrin päässä olevalle telakalle korjattavaksi.
”Olihan se noloa”, tuumi Michael kömpiessään laivan uumenista telakalla.
Nolo laivamatka
10
59
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, miten uuvatti on ajatellut tämän liittyvät matkailuun?
- Anonyymi
Näköjään kopioitu tämän päivän Helsingin Sanomista "50 vuotta sitten" -palstalta.
- Anonyymi
Sitähän se uuvatti tekee. Vanhojen nostelun ohella.
- Anonyymi
Vaikka oli lyhyt, niin laivamatka kuitenkin, ja vieläpä ilmainen. Vikingillekin joutuu maksamaan vähintään 5 euroa 1,80 euroa polttoainemaksua.
- Anonyymi
Foorumin aiheena ei ole "laivamatka" vaan "laivamatkailu". Uuvatti ei sanojen eroa tunnista.
- Anonyymi
Oli niin sanotusti jäniksenä laivalla.
- Anonyymi
Uuvatin matkailua.
- Anonyymi
Lyhytkin laivamatka on parempi risteilykokemus kuin ei laivamatkaa ollenkaan.
- Anonyymi
Laivamatkat ovat toisella foorumilla. Täällä laivamatkailua. Täysin eri asiat.
- Anonyymi
Me riekuttiin tuon ikäisenä jo Viking Linen Apollolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1125458Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku413595Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖523485Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle933348- 811887
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt341777450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1341667Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.431619Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1521325- 161189