Nyt on näköjään taloutta tasapainotettu. Sivistyspuolella 450 000 euron lisätarve. Hyvin menee!
https://kokous.karstula.fi/Karsjulk/cgi/DREQUEST.PHP?page=meeting&id=2021597
Taloutta tasapainotetaan
11
969
Vastaukset
- Anonyymi
Otetaan tasapainolautailusta oppia. Laitetaan menot ja tulot yhtä suuriksi….niin pysyy pystösä…..
- Anonyymi
Kohta tasapainoa mennään!
- Anonyymi
Kun inflaatia on aika kova noin 2,7%, niin se syö kokonaan pankkilnRKIN.
- Anonyymi
Devaloidaan niin muuttuu velat saatavaksi!
- Anonyymi
Nyt on homma hanskassa ja hanskat hukassa...
- Anonyymi
Käsittämätöntä. Pitäisi kertoa myös paljonko säästettiin koronan takia koulukyydeistä, ruuasta yms. ,kun oltiin etäkoulussa , paljonko tuli koronatukia suoraan sivistystoimen budjettiin.
- Anonyymi
Asialla taitaa olla myös.toinen puoli eli kuinka paljon tuli lisäkuluja kun henkilöstö joutui olemaan joka flunssan oireesta pois...Asialla on aina kaksi puolta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asialla taitaa olla myös.toinen puoli eli kuinka paljon tuli lisäkuluja kun henkilöstö joutui olemaan joka flunssan oireesta pois...Asialla on aina kaksi puolta.
Ei ole juurikaan ollut koronaa . Hätävarjelun liioittelua, turhia poissaoloja. Helppo tekosyy jäädä pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole juurikaan ollut koronaa . Hätävarjelun liioittelua, turhia poissaoloja. Helppo tekosyy jäädä pois.
Samat ohjeet ovat olleet täällä voimassa kuin muuallakin. Ei täällä kyllä valitettavasti muuten ohjeista ei ole juuri välitetty kun esim. köhijöitä on kaupassa ilman maskia runsain mitoin. Mutta sehän on jo tutkittu juttu, että koulutustausta (ja sivistys) näkyy myös maskin käytössä.
- Anonyymi
Onneksi tuetaan paikallista yrittäjyyttä suorin ja epäsuorin avustuksi sekä saatiin yrityskiihdyttämö! Kunhan vain ei ylinopeutta...
- Anonyymi
Mitä tämä viihdyttämö tekee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902