Mitäs luulette onko uusi hieno arvauskeskuksemme homeessa jo ennen avajaisiin? Hirret on varmaan jo umpimärät kun antavat vaan olla sateessa ilman pressuja...
Vastaukset 15
- Anonyymi
Miten on se mahdollista? Valvoa?
- Anonyymi
Eipä sitä suojattu kouluakaan. Vettä ja räntää sato ja kaikki paikat oli auki
- Anonyymi
Hyvä peruste! Kuin suoraan itämailla!
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa, koulu huputettiin!
- Anonyymi
Pian on tiedossa ISOT remontit ja kukaan ei tiedä missä tehtiin virhe. Onko siellä työmaalla valvojaa.
- Anonyymi
Olikos koulun työmaalla valvoja kun samaan aikaan seinän maalauksen aikaan pihassa oli multaseula käynnissä?
Multa pölisi ja nyt seinä on aika originellin näköinen. - Anonyymi
Työmaan valvoja ei ollunna ainakaan tänään valvomassa ku varmaan virolaiset asentajat kiipeili ilman määrättyjä varusteita fistikoilla. Ei ollu telineitä, ei kypäriä ja päällä vaan tummat tylliivit ja musta pipo. Varmaan Lapin oma mestarikin viettää vapaa viikonloppua ja sällit päinee hommissa.
- Anonyymi
Valvojan pitää valvoa joka paiävä! Ei saa nuokkua kenkään siellä elikkä täällä. Siitä maksetaan lähtö kohtaisesti.
- Anonyymi
Valvojan pitää myös puuttua epäkohtiin eikä vaan valvoa kuinka työt sujuu...
- Anonyymi
Taitaapi tulla täyttä SEKUNDAA jo ennen kuin on valmis, vai mitä VALVOJA?
- Anonyymi
Onko valvoja käynyt kiertokoulua, onko ollut lainkaan työpaikallaan, onko palkka tullut tilille?
- Anonyymi
Ei näköjään valvoja lue tätä palstaa, kun mun selvä vihje marraskuun alusta vinkkasi väärinkäytöksistä työmaalla. Kamu on valvojana isoissa kohteissa ja kertoi että yleensä näiden viikonloppu virolaisten takia kieltävät jo etukäteen viikonlopputyöt.
Sanoi vinkiksi että nyt vain valvoja kiertoon ja vastaava mesu seuraavalle työmaalle tekemään sutta ja sekundaa... - Anonyymi
Kunnan kannatta palkata Urpilainen kokopäiväiseksi valvojaksi työmaalle, sillä kun tuntuu olevan tietoa rakentamisesta paljon enämpi kuin "kunnan viisailla" valvojilla. Ei ole paljoa vaadittu tietää kuinka kattorakenteet tehdään ja jos ei tiedä kannattaa tutustua piirustuksiin, jos osaa niitä lukea.
- Anonyymi
Johan vitsin murjasit.!;DDDDDDDDD
- Anonyymi
Kuvista päätellen koko katto pitää purkaa, aikamoinen työ, syö urakoitsian katetta tuntuvasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560