Ei kerinnyt talo kauaa olla tyhjillään , kun jo vandaalit iskivät ! Ei pitäisi olla kakaroilla sinne mitään asiaa ja yö aikaan ! Että vanhemmat katsokaappa jälkikasvunne perään!
Vastaukset 7
- Anonyymi
Miten ne sun vahtimat lämpötolpat!
- Anonyymi
En tiedä lämpötolpista mitään tyhmä kysymys !
- Anonyymi
Vanhemmat reagoivat vasta kun heidän kullannupuilleen sattuu jotain, sitten haetaan syyllistä siihen kuka on jättänyt vaaralliseen paikkaan pääsymahdollisuuden.
- Anonyymi
Heti kakaroita syyttämässä, tais siellä ihan aikuiset käydä illan hämärtyessä
- Anonyymi
Täällä Sysmässä on sama poppoo jotka käyvät paikkoja hajottamassa ! Niikuin tohtorilassakin kuin Leppäkorventielläkin ja vielläpä ihan sivukylilläkin on käyneet paikkoja hajottamassa !
- Anonyymi
Leppäkorpi ei sinulle kuulu mitään. Opettele kirjoittamaan!
- Anonyymi
Taitaapi olla kyllä samat kakarat jotka näitä paikkoja paskoo, näkee usein iltaisin kylällä ja huumeitakin ja muita päihteitä taidetaan käyttää reippaasti. Käsittääkseni siinä porukassa on osa vielä peruskoululaisia. Surullista, mutta minkäs sille loppujen lopuksi voi että päässä on noin paljon vikaa, että pakko tehdä kokoajan jotain pahaa, ja siihen kuin vielä päihteet lyö päälle niin ei mitään rajaa. Osan heistä nimet on kyllä tiedossa, ja tekisi mieli kirjoittaa ne tänne julkisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681112
- 140879
- 81843
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä424749- 38678
Salassapito ja kunnan hommat
Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h14627Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta
Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.72624Milloin mies aloitetaan
Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.37594- 94569
En enää mies ikävöi sinua niin paljon
Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik55553