Leppäkorventie 29

Anonyymi

Ei kerinnyt talo kauaa olla tyhjillään , kun jo vandaalit iskivät ! Ei pitäisi olla kakaroilla sinne mitään asiaa ja yö aikaan ! Että vanhemmat katsokaappa jälkikasvunne perään!

7

1604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten ne sun vahtimat lämpötolpat!

      • Anonyymi

        En tiedä lämpötolpista mitään tyhmä kysymys !


    • Anonyymi

      Vanhemmat reagoivat vasta kun heidän kullannupuilleen sattuu jotain, sitten haetaan syyllistä siihen kuka on jättänyt vaaralliseen paikkaan pääsymahdollisuuden.

    • Anonyymi

      Heti kakaroita syyttämässä, tais siellä ihan aikuiset käydä illan hämärtyessä

      • Anonyymi

        Täällä Sysmässä on sama poppoo jotka käyvät paikkoja hajottamassa ! Niikuin tohtorilassakin kuin Leppäkorventielläkin ja vielläpä ihan sivukylilläkin on käyneet paikkoja hajottamassa !


    • Anonyymi

      Leppäkorpi ei sinulle kuulu mitään. Opettele kirjoittamaan!

    • Anonyymi

      Taitaapi olla kyllä samat kakarat jotka näitä paikkoja paskoo, näkee usein iltaisin kylällä ja huumeitakin ja muita päihteitä taidetaan käyttää reippaasti. Käsittääkseni siinä porukassa on osa vielä peruskoululaisia. Surullista, mutta minkäs sille loppujen lopuksi voi että päässä on noin paljon vikaa, että pakko tehdä kokoajan jotain pahaa, ja siihen kuin vielä päihteet lyö päälle niin ei mitään rajaa. Osan heistä nimet on kyllä tiedossa, ja tekisi mieli kirjoittaa ne tänne julkisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      111
      1465
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe