Ei kerinnyt talo kauaa olla tyhjillään , kun jo vandaalit iskivät ! Ei pitäisi olla kakaroilla sinne mitään asiaa ja yö aikaan ! Että vanhemmat katsokaappa jälkikasvunne perään!
Leppäkorventie 29
7
1541
Vastaukset
- Anonyymi
Miten ne sun vahtimat lämpötolpat!
- Anonyymi
En tiedä lämpötolpista mitään tyhmä kysymys !
- Anonyymi
Vanhemmat reagoivat vasta kun heidän kullannupuilleen sattuu jotain, sitten haetaan syyllistä siihen kuka on jättänyt vaaralliseen paikkaan pääsymahdollisuuden.
- Anonyymi
Heti kakaroita syyttämässä, tais siellä ihan aikuiset käydä illan hämärtyessä
- Anonyymi
Täällä Sysmässä on sama poppoo jotka käyvät paikkoja hajottamassa ! Niikuin tohtorilassakin kuin Leppäkorventielläkin ja vielläpä ihan sivukylilläkin on käyneet paikkoja hajottamassa !
- Anonyymi
Leppäkorpi ei sinulle kuulu mitään. Opettele kirjoittamaan!
- Anonyymi
Taitaapi olla kyllä samat kakarat jotka näitä paikkoja paskoo, näkee usein iltaisin kylällä ja huumeitakin ja muita päihteitä taidetaan käyttää reippaasti. Käsittääkseni siinä porukassa on osa vielä peruskoululaisia. Surullista, mutta minkäs sille loppujen lopuksi voi että päässä on noin paljon vikaa, että pakko tehdä kokoajan jotain pahaa, ja siihen kuin vielä päihteet lyö päälle niin ei mitään rajaa. Osan heistä nimet on kyllä tiedossa, ja tekisi mieli kirjoittaa ne tänne julkisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4034849Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4752991Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292591Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1932532Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2302529"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –601615Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a5881520Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4701345Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki141313Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v421060