Loistava tehtävä

Nyt on talossa hauska tehtävä tämä Lelusairaala, aivan mahtava, koko BB:n historiassa ei ole koskaan ollut vastaavaa, onkohan Virtanen itse ollu käsikirjoittamassa tuon.
17160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

🤣Lelusairaala? Ei ole totta?🤦‍♀️Eiiiih!

Äänestä

Anssi, Samir ja Lasse vetää hyvin.

Äänestä

Loistavaa toimintaa miehiltä tämä Lelusairaala. Silti on Jassu joka kutsutaan jatkuvasti Pk-huoneeseen. Niin läpinäkyvää tämä tuotannon touhu. suosivat yhtä.

1Äänestä
  • Seitsemän ensimmäistä hoitajaa valmistautuu ensimmäiselle potilaskierrokselle. Aki, Pekka, Anssi, Taavi, Lasse, Samir ja Melody pukevat yllensä valkeat takit ja lähtevät hoitamaan pieniä potilaita.

    Missäs Jassu???

    Äänestä

Pekka perskärpäsenä Lassen ja Samirin luona, mutta ei hoksottimet pelaa ja huumori irtoa vaikka kuinka myötäilee. Paljosta veto että koosteessa nöytetään vain Jassua eikä noita huumoriveijareita.

Äänestä
  • Pekka huutaa kuin mölyapina 🦍kun mielikuvitus ja nokkeluus ei riitä 😖

    Äänestä

Mikä päiväkoti on saanut tehtäväkseen vastata tämän kauden big brotherin käsikirjoituksesta? Paljastetaanko tämä yllätys ja lastentarhan nimi finaalilähetyksessä?

Äänestä
  • siltä vaikuttaa.

    Äänestä

Lasse ja Samir.. huutonaurua 🤣😂😅

Äänestä

Mikä Jasminin osuus oli tuossa tehtävässä, en ole joutanut seuraamaan?

Äänestä

Todella vastenmielistä, muutenkin taantuvat lapsiksi ja sitten laitetaan vielä leikkimään leluilla.

Äänestä
  • Liian rasittavia tehtäviä, ainakin Jasmiinalle.

    Äänestä

tuolahan tuo nyt sohvalla röhnöttää mehet touhuaa keittiössä

Äänestä
  • .... mitäs muuta se on tehnyt 9 viikkoon, valittanut ja maannut sohvalla.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    .... mitäs muuta se on tehnyt 9 viikkoon, valittanut ja maannut sohvalla.

    Lähihoitaja ei jaksa, eikä osaa! Laiska teeskentelevä lötkö!

    1Äänestä

Lapset on terveitä kun leikkii mutta eikö tuo ole jo vähän yli-ikäistä porukkaa leluleikkeihin , ihan muut leikit pitäisi olla mielessä.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt on talossa hauska tehtävä tämä Lelusairaala, aivan mahtava, koko BB:n historiassa ei ole koskaan ollut vastaavaa, onkohan Virtanen itse ollu käsikirjoittamassa tuon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu