Uuden Samsung-tv:n mukana tulee Rakuten tv, joss on ilmaisia (b-luokan?) elokuvia katsottavissa mainoksien kera. Paremmat elokuvat vaativat maksullisen kirjautumisen. Onko kokemuksia Rakuten ilmaisesta tarjonnasta, kannattaako selailla?
Rakuten tv
17
33770
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan kunnon leffojakin on seassa.
- Anonyymi
Hämmentävä palveluntarjoaja, mutta ei oo kyllä ollut vielä tähän mennessä pahaa sanottavaa. Vuokrattiin eilen viidellä eurolla uusin Bond, ja se menee vielä Suomessa leffateatterissa. Löytyy suomenkieliset tekstitykset ja kaikki. Maksuttomissa leffoissa on pari lyhyttä mainostaukoa. Ja ne on oikeesti lyhyitä.
Rakutenista löytyy paljon erilaisia kanavia, ja kiva kun näkee tätä kautta esim Reutersin, Bloombergin ja Bloomberg Quickin uutiskanavat. Saa suoran tiedon maailman tapahtumista. - Anonyymi
Miten Rakuteniin saa suomenkielisen tekstityksen?
- Anonyymi
Asetuksista valiten minkä kielen ja tekstityksen haluaa
- Anonyymi
Valikoima on runsas ja joukossa on oikein hyviä ja melko uusia elokuvia, ja mikä parasta, ilmaiseksi. Katson nyt Red Lights elokuvaa.
- Anonyymi
Red light on tosi hyvä!!!
- Anonyymi
Lataa ja lataa kesken leffan.. aina välillä keskeytyy leffa kokonaan. Tämä siis ostetun leffan aikana. Nettiyhteys on erinomainen ja kiinteä, ei siis siitä. Annan 1/5 tähteä! Surkea.
- Anonyymi
Sain kerran puhelimeeni linkin ja tutkin palvelua netissä. Vaikutti mielenkiintoiselta.
- Anonyymi
Siis mäkin tätä ihmettelin kun en ollut koskaan kuullutkaan Rakuten TV:stä. Ihan kelpo leffoja esim Dream House tuli katsottua ilmaiseksi ja jostain syystä mulla ei ollut edes mainoksia tässä elokuvassa . Suosittelen!
- Anonyymi
ei yllätä että suomen media ei mainosta,niiltä katois asiakaspohja
- Anonyymi
Itse olen ollut tyytyväinen rakuten tv sisältöön
https://diginyt.fi/rakuten-tv-laaja-valikoima-viihdetta-kaden-ulottuvilla/- Anonyymi
Hyvä, mutta on alkanut tökkimään, ilmainen Glory kickboxing kanava katoilee ja kaukosäätimessä valmiina oleva painike kun painaa, niin tv kertoo "Tämä verkkosivu ei ole käytettävissä. Sivua ei voida ladata..." jne. Viimeksi oli poissa vajaan viikon, kunnes ilmestyi taas, joku ehkä tekee uudistuksia mokailemalla. Tietokoneen kautta saa kyllä näkyviin juuri ne, mitä sieltä haluan katsoa, mutta TV tökkii.
- Anonyymi
Toisinaan pätkii. Muuten hyvä. Bud Spencerin elokuvat parhaita ikinä. Mitään muuta en juuri katso.
- Anonyymi
Aasialaisissa sarjoissa naiset ovat herttaisia ja heillä on tenhoava hymy. Ei mitään ylipainoisia siiderivalaita.
- Anonyymi
Miten rakuten tv saa pois.
- Anonyymi
Rakuten TV:ssä ei tänään enää näy ulkomaiset uutiskanavat CNN ym. kaikki 4310-4330 väliltä hävinneet - miksiköhän?
- Anonyymi
Täys susipaska,ihan mitenpäin vaan yrittää saada ilmaisleffat näkymään niin ei,herjaa vaan aina notta "jotain meni vikaan,yritä uudelleen"...alkaa vituttaan moinen schaisse
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981529
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58951- 85902
- 53826
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264728Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74656