Juttujen taso

Anonyymi

Luin nopeasti Kannusta koskevat keskustelut läpi täällä. Liekö samat kaverit kirjoittelevat tänne päivästä toiseen, kun vaikutti, että samoista -pääosin negatiivisista- asioista tänne vain kirjoitellaan. Aihe kuin aihe, niin aina jollakin surkealla aasinsillalla kaarratellaan keskustelu johonkin itseä ahdistavaan aiheeseen. Taitaa jo(i)llakin vanne kiristää päätä ihan toden teolla niillä nurkilla.

Ehkä asiallisempi keskustelu käydään jossakin paikallisemmalla foorumilla, mutta ainakin näiden Suomi24-keskustelujen perusteella Kannus vaikuttaa aika luotaantyöntävältä paikalta.

No, väestöpohja pienenee ja palvelut huononevat, kun fiksut ihmiset muuttavat muualle, eikä uusia muuta tilalle. Jääpähän näille urpoille enemmän valitettavaa tänne bittiavaruuteen.

7

1118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmettelen pari vuotta sitten tänne muuttaneena, kuinka jaksavat aina täällä valittaa kaikesta. Kannattais ottaa positiivisempi asenne. Ollaan ystävällisiä ja hyvällä mielellä. Kannuksessa kaikki perus asiat hyvin. K J V

    • Anonyymi

      Työttömät täällä kirjoittelee

    • Anonyymi

      Aloittaja veti kyllä pohjat tasossa. Sieltähän se todellinen valittaja, toisten arvostelija ja kadehtija löytyi.

      Muualla vuosikymmenet asuneena voi todeta, että Kannuksessa asuu fiksua väkeä, kaupunki kehittyy ja valtakunnalliselle muuttotrendille ei voida kovin paljon tehdä. Siinäkin suhteessa Kannus pärjää hyvin vaikka vaikka varsinaiset kasvukeskukset ovat Oulussa ja vielä enemmän Seinäjoella eteläisen Suomen kaupunkien ohella.

    • Anonyymi

      Tämä on kuin kansanradio. Tosin kansanradioon et voi soittaa monta kertaa peräkkäin eri henkilönä ja saada näyttämään useamman ihmisen mielipiteeltä

    • Anonyymi

      monet meisä romaneista ei osa kirjottjaa eipä se johtosta täne paljo kirjoteli meilä on kaiki hyviä ilmne asumispaikka ja ruokalaskku maksettu kauppalle kannus on hyvä maa asusteli ja halpa

      • Anonyymi

        Joopa joo ja tämäki kuvastaa just sen, että sama tyyppi kirjottaa.


    • Anonyymi

      Samaa mieltä kuin tässä:

      Aloittaja veti kyllä pohjat tasossa. Sieltähän se todellinen valittaja, toisten arvostelija ja kadehtija löytyi.

      Muualla vuosikymmenet asuneena voi todeta, että Kannuksessa asuu fiksua väkeä, kaupunki kehittyy ja valtakunnalliselle muuttotrendille ei voida kovin paljon tehdä. Siinäkin suhteessa Kannus pärjää hyvin vaikka vaikka varsinaiset kasvukeskukset ovat Oulussa ja vielä enemmän Seinäjoella eteläisen Suomen kaupunkien ohella.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      85
      3913
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3717
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2215
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2179
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2074
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1429
    8. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      106
      1160
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1099
    Aihe