Minua ei kunnioiteta miehen perheessä

Anonyymi

mies ihastui kauneuteeni ja otti eron vaifmostaan, apset jäivät äidille, onneksi mutta käyvät valitettavasti täällä omilla avaimillaan ja tulevat kun haluavat isää katsomaan. Minulle ei puhuta mitään eikä kysellä.

Istun ja katselen telkkua kun he ovat mäkkärissä tai pelaavat, minua ei huolita mukaan.

Kun käsken kakaroita siivoon, ei tehdä, kun käsken poistumaan, ei kuunnella, mitään ei tehdä eikä mua kunnioiteta.
Luulisi nyt että lapset arvostavat ihmistä joka tulee heitä kasvattamaan ja isä rakastaa. Pois en lähde, muuten ovat hunningolla, pakko vaan olla tässä ja kestää.Minä en lähde muutoin lapset sekoavat.

9

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minua ei kunnioiteta naisen perheessä, nainen ihastui komeuteeni ja otti eron miehestään, lapset jäivät meille , mutta käyvät isällään joka toinen vl , ovat täällä omilla avaimillaan ja ovat hukanneet jo monet avaimet ja tuovat kavereita tänne joka päivä ja yhdellä kaverillakin oli meijän avaimet. Minulle ei puhuta mitään eikä kysellä, talo kuitenkin minun.

      Istun ja katselen telkkua kun he ovat huoneissaan tai pelaavat, minua ei huolita mukaan.

      Kun käsken kakaroita siivoon, ei tehdä, kun käsken poistumaan, ei kuunnella, mitään ei tehdä eikä mua kunnioiteta.
      Luulisi nyt että lapset arvostavat ihmistä joka tulee heitä kasvattamaan ja ohjeistamaan Pois en lähde omasta kodistani penskat ovat hunningolla, pakko vaan on jatkaa ja kestää.Minä taidan heittää koko pesueen pellolle.

      • Anonyymi

        Pistä loiset ulos opettelemaan käytöstapoja. Kenenkään ei tarvitse turhasta sikailusta kärsiä. Kyllä niitä naisia löytyy (lapsillakin), joilla on käytöstapoja ja niitä lapsilleen opettaa ja näiltä vaatii.


    • Anonyymi

      Jospa vain häipyisit kun et tilannetta hallitse ja sinusta ei tykätä.

      • Anonyymi

        En minä nyt omasta talostani lähde minnekään, kyllä se on tuo naiseni joka lähtee kakaroineen.
        Onneksi ei olla avioliitossa tästä avosta on helppo potkasta loiset mäelle.


      • Anonyymi

        Mihin se nainen häipyy jos ei ole kotia eikä elättäjää? Kyllä sieltä häipyy muut nnenmminkuin uusi vainen. ja yleensä miehen lapset tykkäävät uudesta äidistä eikä haluu mennä kotiin vanhan äidin luokse, ja kasvattaja laspet tarvii.

        Siinä koditon nainen saa asunnon ja ruokaa, ja miehen lapset saavat uuden äidin ja uusi äiti saa kasvatusvastuuta ja tekee miehen lapset normaaleiksi .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihin se nainen häipyy jos ei ole kotia eikä elättäjää? Kyllä sieltä häipyy muut nnenmminkuin uusi vainen. ja yleensä miehen lapset tykkäävät uudesta äidistä eikä haluu mennä kotiin vanhan äidin luokse, ja kasvattaja laspet tarvii.

        Siinä koditon nainen saa asunnon ja ruokaa, ja miehen lapset saavat uuden äidin ja uusi äiti saa kasvatusvastuuta ja tekee miehen lapset normaaleiksi .

        Minulla ei ole lapsia , kenen miehen lapsista puhut , tai ovathan nuo lapset naiseni ex miehen ja sillä on se vastuu kakaroistaan, varakas ukko onkin, ja kun heitän naiseni kakaroineen ulos, hänen exä voi jeesata naista. Naisella on myös oma äiti hyvissä voimissa , minun äitini on jo kuollut.
        Nainen käy töissä ja saa kyllä vuokrattua asunnon itelleen ja tenavansa voi antaa niiden isälle siksi aikaa , kun hakee asuntoa.
        Minulla on oikeus heittää porukka ulos, koska talo on yksin minun, enkä ole avioliitossa naisen kanssa.
        Häätö tulee heti voimaan viikko aikaa hakea uus asunto.


    • Anonyymi

      Sama juttu, lapset eivät usko mitä saotaan eikä kunnioita miehen eksästä puhumattakaan vaikka kasvatan hänen lapsiaan paljon, opetan ja ohjaan eksää talousasioissa käyn vierailulla katsomassa miten talouudenhoito menee, raha asiat siivous ym asiat opetan ja neuvon.

      Lapsille osten kirpparivaatteita jatkauvasti kun rikkovat, ja olen oikea äiti heille. mutta kiitosta ja palkkaa en saa. Ahdistaa mutta pois ei voi lähtä, muuten homma ei toimi ja kaikki menee pieleen jos minä en ole neuvomassa ja katsomassa että asiat hoituu. Olen heille erittäinarvokas ja ja kannataisi kuunnella mua ja tehsdä kuin sanon, vain minä tiedän mikä on tälle perheelle hyväksi.

      • Anonyymi

        Miksi teit lapsia, jos ne ahdistaa sua?
        Miksi sinä omaa ex miestäsi ja miehesi ex naista ohjaat ja mihin?
        Et taida olla mikään ruudin keksijä, sähläät toisten asioissa, ja omat asiat ihan rempallaan, olet tyhmä.


      • Anonyymi

        Onneksi sinulla ei ole miehiä, ei exää, eikä nykyistä, eikä mitään lapsiakaan , mutta on kiva trollata, kun ei sulla ole muutakaan tekemistä , työtön yksinäinen raukkaparka.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      256
      1842
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      15
      1368
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      209
      1249
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1115
    5. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      65
      923
    6. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      913
    7. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      894
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      836
    9. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      803
    10. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      790
    Aihe