Uudessa Auto Bild lehdessä ID4 hävisi Hyindaille. Kyseessä nelvietoisten sähköautojen parivertailu.
VW oli huonompi yhtä vaille kaikilla osalaueilla lähtien ajo-ominiasuuksista.
ID4 hävisi Hyundaille
13
228
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro toki tarkemmin missä erot Hynyn eduksi tuli.
- Anonyymi
TM arvotti autot näin.
Arvosanat Volkswagen
Maantieajo 9
Kaupunkiajo 9
Ääritilanteet 8
Kulutus 9
Lataus ja toimintamatka 9
Kiihtyvyys 7
Käytettävyys 7
Istuimet ja sisätilat: ajoasento 9
Istuimet ja sisätilat: takapenkki 9
Tavaratilat 9
Sisämelu 9
Ylläpitokulut 9
Valot ja näkeminen 8
Yleisarvosana 8,5
Arvosanat Hyundai
Maantieajo 7
Kaupunkiajo 8
Ääritilanteet 8
Kulutus 9
Lataus ja toimintamatka 10
Kiihtyvyys 8
Käytettävyys 7
Istuimet ja sisätilat: ajoasento 8
Istuimet ja sisätilat: takapenkki 9
Tavaratilat 7
Sisämelu 9
Ylläpitokulut 8
Valot ja näkeminen 6
Yleisarvosana 8,1
Olisi kiva nähdä miten AB arvottiin ja millä perusteilla. - Anonyymi
ABn vertailu oli nelivetoisista joita TM ei ole testannut. Lehti löytyy lehtipisteistä.
- Anonyymi
Kumpi firma antaa enemmän mainosrahaa niin suunnitellaan painoarvot kohilleen...
- Anonyymi
Neliveto vaikuttaa hyvin pieneen osaan näistä arvosteluperusteista.
Edelleen olisi erittäin hienoa jos voisit avata ABn arvostelun perusteita.
Voin jakaa rivi riviltä TMn perusteet noille arvosanoille jos on tarvis. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpi firma antaa enemmän mainosrahaa niin suunnitellaan painoarvot kohilleen...
Hihii, noinko Toyotan omapoikaan sattuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpi firma antaa enemmän mainosrahaa niin suunnitellaan painoarvot kohilleen...
Nuo painoarvot ovat jokaisella lehdellä ja jokaisessa vertailussa vakiot. Ei niitä muuteta johonkin vertailuun.
Tämä itkuvirsi on taas osoitus siitä kuinka kontallaan tojotero on.
- Anonyymi
Niin miten toyota pärjäsi?
- Anonyymi
Toyotan latauskelvoton sai loppulaskennassa vain puolet pisteistä koska sillä ajetaan vain puolet sähköisiä kilometrejä.
Ongelmia aiheutti myös se että Toyotasta ei löytynyt mistään mahdollisuutta ladata niitä sähköisiä kilometrejä.
Ainoastaan bensaa pystyy tankkaamaan.
Tästä kerrottiin Toyotan maahantuojalle ja sieltä kerrottiin että tämä juttu on hyvin tiedossa ja että tojon tekninen tiimi etsii koko ajan sitä maagista latauspisteitä josta nämä sähköiset kilometrit tojoon tulevat.
Mainostiimi on näyttänyt jo monta mainosta missä asia on selitetty mutta tekninen tiimi pitää koko juttua fuulana. Vähän pattitilanne.
- Anonyymi
Oliko verrokkina Toyota Corolla Hybrid? Miksei?????
- Anonyymi
Miksi paskaa bensakippoa pitäisi verrata oikeisiin sähköautoihin?
- Anonyymi
Sähkö camry ei ehtiny testiin vielä .Volgan tehtailla ei ollut työntekijöitä kun
corona lomalla olleet venäjällä pitempään- Anonyymi
Vokkelo vajakkien sähkösätös hävisi 1-0 Hyandaille. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣👍
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524071Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111748Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741003
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23901- 52872
- 71859