häät mielessä..

enkeli-baby

olisko herkkukori kiva lahja?

2

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie

      Mitään perhanan hillokoreja tai riistatölkkikoreja sun muita en kyllä koskaan antaisi/ottaisi. Viiniä ja vaikkapa juustoa sisältävän korin voisin antaakin/ottaakin. Vois siinä muutakin saman tyyppistä olla. Riippuu tietysti lahjottavasta henkilöstä/henkilöistä mitä pitävät kivana.

      Sellaisiakin ikäviä koreja olen nähnyt mihin on tungettu tavallisesta kaupasta tavallisia hilloja tai karkkipusseja ja sitten koria on myyty miljoonalla eurolla luxusherkkukorina. Vähemmän olen nähnyt laatukamasta koottuja valmiita koreja.

      Itse tehden saa parhaimman lopputuloksen tässäkin asiassa.

      Eli kiva idea kunhan näkee vaivaa toteuttamisessa.

    • tj_jaana

      Itsellä tuli just mieleen, että ukkoni ja minä tykätään makeasta, joten olisi aivan ihana, jos joku antaisi ion karkkikorin. Itse asiassa me tykätään makeasta sen verran, että itse pistän vielä karkkibuffetin noutopöydän rinnalle. Myös isosiskoni tekee aivan ihania koreja, joissa teemana on esimerkiski kiinalainen ruoka (vai onko se thaimaalainen).. silti nuudeleita ja kastikkeita, puikkoja jne jne jne. Ja ehdottomasti korin tulisi olla itse tehty. Kuten edellinenkin sanoi, valmiskorit ovat kovin kupposia ja kauhian kalliita.

      Pitäisköhän vihjata siskolle tuosta makeakorista.. olis kyll aika kiva.. :P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1127
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      295
      533
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe