Persu-välikysymys matuista

Pystyykö suomen hallitus estämään siirtolaisvyöryn, kyllä pystyy sulkemaan rajat tämä tullut sanottua selväsanaisesti Haaviston ja Ohisalon suusta, Purra vääritelee, persut ei pysty, välikysymyksen pystyy tekemään yksin Harkimokim.
Persut pelkää matuja kun sen satakertaa päivässä ottaa esille, persu puhuu palstalla matuista aivan kuin palsta olisi matu-palsta.

Mistä persu pelkää siirtolaisvyöryä, lentämällä, tosiaan lentämällä.
Jos Venäjä työntäisi 100 000 siirtolaista vaikka metsien kautta tämä uhka oli Neuevostoliiton hajottua, jossittelua puolueelta jolla matu-kortti.

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisilla-on-matala-kynnys-turvautua-valikysymykseen-jos-hallitus-ei-korjaa-suomen-kykya-suojata-itseaan-siirtolaisvyorya-vastaan/
1571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Hörhöhalonen pois tatti maamiinat joten Putin voi määräämättömästi vyöryttää siviilejä yli rajan työntämällä rajattomasti Suomeen aasialaisia ja avustaa niitä puna-armeijan avulla Suomen puolella eikä lähde enää pois

Mutta uskon että ensin Putin miehittää Ahneenmaan katkaistakseen laivaliikenteen Ruotsiin

Talouskasvu voi jämähtää teollisuusinflaatioon ja raaka-aineisiin koska Biden ei huolehdi energian lisäämisestä peläten menettävänsä viherhippien tuen

Tämä voi johtaa Putinin vaurastumiseen yli 100 öljynhinnalla ja siten nopeuttaa itä- Suomen miehitystä

Äänestä

Ugandalainen+Maria+Napatanssi.+Maailman+hedelmällisimmällä+naisella+on+44+lasta+-+nyt+lääkäri+pisti+"piuhat+poikki"Ensimmäiset+kaksosensa+hän+sai+13-vuotiaana.Erilaisia+isiä+ympäri+Viktoria-järveäLapset+jsnoavat+Eurooppaan+syömäänAlueen+väestönkasvu+on+noin+3%+eli+kaksinkertaistuu+30+vuodessaJos+näin+olisi+Kantasuomessa+ja+vuonna+1945+olisi+ollut+3+(miljoonaa)+niin1945+31975++62005++122035++24+miljoonaa+suomalaista

Äänestä
  • Kaikki jotka tekevät enemmän kuin 2 lasta, pahentavat maailman ylikansoitusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki jotka tekevät enemmän kuin 2 lasta, pahentavat maailman ylikansoitusta.

    Musta tuhotulva tulee Afrikasta. Nyt on viimeiset ajat lopettaa avustuksien sinne vieminen,,koska se aiheuttaa vain väestön lisääntymistä.

    Äänestä

PS hybridisota hallitusta kohtaan, 30-luvulla pystyimme estämään niin pystymme tänäänkin.

Äänestä

Kanataa lity oman politisen ajatusmaailmaan piiri toimistoon ja käydä siellä viikotain puhumassa asioita mistä mielipitet kun on kyse maahan mutajista tai työperäisestä mahan muutosta.Tuell kuuluksi. Miksi 70v.pohti päätän asioilla mihin ei voi vaikutaa? Elämää takana jo paljon ja vähn edessä.Nautisi se aika elämä mitä jäljellä on.Tekisi joka päivästä itseleen ladukaan hyvän.Antaen työikäisten politikoda ja rakentaa Suomea. Heissä on tulevaisuus. Me olemme jo toinen jaka haudassa kun ikää " 70v"

Äänestä
  • Jonkun Mehmetin kommentti varmaan.

    Äänestä

SDP munii tämänkin se ihan varma. Tanska näyttää mallia miten toimitaan ja se on pakkopalautus jos meidän tavat ei kiinnosta.

Äänestä

Hyvin sanottu. Eu pellet vain jauhavat ympäripyöreitä, ilman päätöksiä.

Äänestä
  • EU:n päättäjät joutuivat sitten ihan oikean asian kanssa tekemisiin. Eikä niitä pääätöksiä tehdä kuten kierojen kurkkujen kohdalla. Vaan pitkäaikaisesti vaikuttavaa asiaa pitäisi käsitellä, johon eivät taida kyetä vaikka palkka onkin huikea.

    Kaikenlainen johtajuus puuttuu,,koko samarin EU:sta.
    (taitavat nytkin toilailla kännissä,,kengät väärässä jalassa kuten se yksi "johtava"

    Äänestä

Välikysymys palstan persuille, ei meitä kiinnosta persujen matuilu.

Äänestä
  • Edelleen näkyy persuharhoja olevan monella.

    Äänestä

Ministerien Haaviston ja Ohisalon ulostulot rajan tilapäisestä sulkemisesta, jos rajalla tapahtuisi samanlainen kuin nyt Puolan ja Valko-Venäjän osoittaa sisä-ja ulkoministerin syyllistyvän tehtäviensä kyvyttömään täyttämiseen.
Saattavat Suomen aseman hölmöydellään jopa vaaraan.
Katasrofaallista naiviutta ja näköalattomuutta molemmilta ministereiltä.
Eikö näistä urveloista voisi päästä eroon, Haavisto täysi nöhverö.

Äänestä
  • Olisiko ko.ministereiden pitänyt ilmoittaa rajojen avaamisesta ??

    Äänestä

Persuilla on erittäin matalakynnys välikysymysten tekoon. Joskus jopa tehdään välikysymys asiasta jota ei ole edes päätetty;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pystyykö suomen hallitus estämään siirtolaisvyöryn, kyllä pystyy sulkemaan rajat tämä tullut sanottua selväsanaisesti Haaviston ja Ohisalon suusta, Purra vääritelee, persut ei pysty, välikysymyksen pystyy tekemään yksin Harkimokim.
Persut pelkää matuja kun sen satakertaa päivässä ottaa esille, persu puhuu palstalla matuista aivan kuin palsta olisi matu-palsta.

Mistä persu pelkää siirtolaisvyöryä, lentämällä, tosiaan lentämällä.
Jos Venäjä työntäisi 100 000 siirtolaista vaikka metsien kautta tämä uhka oli Neuevostoliiton hajottua, jossittelua puolueelta jolla matu-kortti.

https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisilla-on-matala-kynnys-turvautua-valikysymykseen-jos-hallitus-ei-korjaa-suomen-kykya-suojata-itseaan-siirtolaisvyorya-vastaan/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu