Rakennusliiton

Anonyymi

Kiertävät terveystarkastukset ja kampanjat. Mielipide sitten vain. Älkää pahastuko. Hyvällä asialla. Työmaa on täysin väärä paikka terveystarkastukselle. Tein samat vipstaakkelit itselleni kotona. Paremmin tuloksin. Työkalut taskussa ja raskaat työvaatteet niskassa paino näytti 7kg enemmän kuin kotona. Naiselle (tosin lihaksikkaalle) se oli ihan hirveän nöyryyttävää.
Verenpaine oli täysin viitearvon sisällä kotona mitattuna eikä siellä kiireen ja paskan keskellä. Vyötärö 4 senttiä kapeampi.
Tää ukko joka sairaanhoitajaksi itseään nimitti ei edes kysynyt perheestä ja lapsista. Teki oletuksen, että mulla on lapsia, kun olenhan 30 :D Helvetin epäammattimaista. Loukkaavaa ja nöyryyttävää.
Olen laittamassa liittoon palautetta.

Ainoa hyvä asia oli, että toki sain motivaatiota kohentaa elämäntapoja siltikin hieman eli palata kohti normaalia minää.. Nyt jo painoa lähtenyt 5 kiloa plus 7kg, kun kotona mitataan paino alasti. Eli aika helvetisti 😂
Itse tiedän kokemuksella parhaiten pitkällä urheilutaustalla miten kuntoa kohotetaan ja miten syödään. Sitä ei kukaan sokeritautisen näkönen vanha höpönassu tiedä.

Paska kokemus. Olen pahoillani, koska joudun olemaan rehellinen.

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

        Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
        Maailman menoa
        265
        4255
      2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

        Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
        Maailman menoa
        119
        2329
      3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

        Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
        Ähtäri
        52
        2277
      4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

        taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
        Maailman menoa
        82
        2214
      5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

        Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
        Maailman menoa
        130
        2178
      6. Olen Päivi Räsäsen puolella

        En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
        Maailman menoa
        236
        1993
      7. Ähtärin päättäjät

        Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
        Ähtäri
        75
        1832
      8. Nuhteettomia edustajia

        Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
        Politiikka
        97
        1658
      9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

        Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
        Maailman menoa
        398
        1322
      10. Oletko tosiaan niin

        matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
        Viha
        151
        1271
      Aihe