heii kaikki!!onks teistä hammaskoru tyylikäs?!?mä haluisin semmosen ja en tiä mistä sen voi hankkia ja paljonko semmonen maksaa...auttakaa te jaksavaiset:):)
hammaskoru
sanndu
9678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kun hammaskorua on pitänyt kahden vuoden ajan, hammas alkaa haurastua, ja reikiintyä todella helposti. Kolmen vuoden kuluttua hammas saattaa alkaa lohkeilemaan.
mulla on ollu hammaskoru jo 4vuotta ja ei ole mitään reikiä ymm. tullu.. nuo ei tosiaankaan piä paikkansa.. minusta hammaskorut on niin kauniita ja tyylikkäitä ettaä otan ens viikol jo toisen hammaskorun.. eli laita se.. :)
maija..
niin...etttä vuiellä semmosta.mistä niitä saa ja paljon ne maksaa..miten se hankitaan ja laitetaan?!?!kiitti jos jaksatte vastata.
Mun hammaskorut on lähinnä häiritseviä, niihin ei ikinä totu, aina kattoo et mikä rämmäle tolla on hampaassa... siltä se näyttää varsinkin kauempaa...
olen tässä nyt omistanut hammaskorun ööh.. 6 vuotta.. ikinä ei ole irti lähtenyt, tummunut, reikiintynyt tms. ja muutama päivä meni totutellessa. Kultainen sydän, ja pieni timantti keskellä! Jos on kauniit hampaat, niin hammaskoru on tyylikäs, kunhan et nyt ihan etuhampaaseen ota!
Koruja voi ostaa esim. kultaliikkeistä, ja myös JOTKUT hammaslääkärit myyvät..
Hammaslääkäri laittaa korun kiinni valolla..
Hintaa kertyy n. 50e enintään, riippuen hammaslääkäristä ym. Itse kävin yksityisellä, mutta kuulemma ihan terveyskeskuksestakin voivat laittaa.. en ole varma!
Ihan hauska ja mukava vempele!
kiitos tuosta sain kaikki mitä halusin:)
Mulla on juuri samanlainen hammaskoru kuin sulla! Piti mainita, vaikka ei liity mitenkään asiaan.. :D
kamu laitto hammaskorun ihan hammaslääkärillä(terveyskeskuksessa) ja koko lysti maksoi sille 15 euroo koru mukaan lukien.. must se on kyl törkee... näyttää reijältä hampaassa..
kauneushan on puhtaasti katsojan silmässä! Kuka pitää, kuka ei! Minulle ei ainakaan ole kukaan koskaan tullut sanomaan, että hammaskorussani olisi jotain vikaa! Rakastan korua, joka hampaassani on, koska se tekee minusta yhä enemmän ainutlaatuisen!
Hinnat tietysti vaihtelee paikoittain, mutta yksityisellä työn tulos on tietysti varmempaa!
Hauskaa kesää kaikille!=)