Onko ruuhkaa lentoasemalla.

Kuinka ruuhkainen lähtöselvitys on etelä Teneriffan lentoasemalla. Elikkä montako tuntia tarttis varata aikaa.
91288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ainakaan pari viikkoa sitten ollut. Mutta.. oltiin Aurinkomatkojen reissulla ja Yölento takaisin kotiin. Kaikki taxfree kaupat kiinni. Sinne jäi tuliaisviinakset kauppaan. Yks kioski auki mistä sai jotain syötävää. Kyllä otti pattiin....ja kello oli siis vähän yli 22.00

Äänestä

Ei ollut ruuhkaa Las Palmasin kentällä.. Reilu tuntia ennen lähdettiin Inglesistä taksilla ja hyvin ehdittiin koneeseen.

Äänestä
  • Me olimme Las Palmasissa emmekä menneet matkayhtiön kyydillä kentälle. Meitä oli 8 jotka otimme kimpassa tilataksin. Lähdimme siten, että meille jäi yli tunti aikaa ennen koneen lähtöä. Olimme kentällä juuri kun suurimmat jonot olivat jo ohitse. Mitä sinne kentälle nyt jonottamaan lähtisi.

    Äänestä

  • Me otettiin botski Las Palmasin satamasta ja seilattiin Teneriffan kentälle.

    Äänestä

  • Minulla ei ole tapana trollata. Ne ihan muut henkilöt jotka sellaista tekee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minulla ei ole tapana trollata. Ne ihan muut henkilöt jotka sellaista tekee.

    Sinulle vastannut taas oli trolli. Tuskin kukaan lentää kaikilla Las Palmasin lennoilla....

    Äänestä

  • hvp27 kirjoitti:

    Sinulle vastannut taas oli trolli. Tuskin kukaan lentää kaikilla Las Palmasin lennoilla....

    Nämä rikkaat poukamiehet lentää 😉

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nämä rikkaat poukamiehet lentää 😉

    Kateus haisee paskalta tänne saakka. Miten voit tuolla hajulla elää itsesi kanssa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kateus haisee paskalta tänne saakka. Miten voit tuolla hajulla elää itsesi kanssa

    Tekeepä taas minunkin mieleni lähteä muutamaksi viikoksi Inglesiin kuntolomalle. Pitkiä kävelylenkkejä laskuveden jättämällä, lenkkeilylle sopivan kovalla rantahiekalla ohi homo- ja nudistirannan Inglesin rantakeskukselta Farolle saakka, siellä kevyt lounas, ja takaisin bussilla Aquila Rojan kulmille, jossa suomenkieli sointuu. Tosin en ole koskaan käynyt Inglesissä, mutta mieleni on tehnyt sinne monesti ennenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuinka ruuhkainen lähtöselvitys on etelä Teneriffan lentoasemalla. Elikkä montako tuntia tarttis varata aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu