Keinu

Keinun, keinun.. keinuni on karu


.. keinussani on vain yksi naru.
4616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mistä saatais sulle elämän voimaa?!Katso vielä tämä kevät...

Äänestä

ylös pilviin,
keinun hui,
alas maahan,
keinun kohti aurinkoa,
lennän tuulen mukana,
keinun ilman siipiä,
keinumisen ilosta,
keinun hiphei
vauhdin riemusta!
hip! hei!
hip sinulle!

Äänestä

ylös pilviin,
keinun hui
alas maahan,
keinun kohti aurinkoa,
lennän tuulen mukana,
keinun ilman siipiä,
keinumisen ilosta,
keinun hip ja hei
keinumisen riemusta
hip ja hei!
hiphei!

Äänestä

keinuttelen sivuttain rannan keinussa.Mitä katselen?On miesten saunavuoro.Höyryävät vartalot pulahtavat mereen.Ja minä katselen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oldie kirjoitti:

Keinun, keinun.. keinuni on karu


.. keinussani on vain yksi naru.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu