moi miksi veikkauksessa pitää olla ikäraja18 kun kuitenkin nuoret pelaa hedelmä pelejä ite oon helmikuussa 17 ja itekkin käyn välillä pelaamassa hedelmäpelejä mä haluisin päästä jo kokeilemaan veikkausta ja varmaan moni muukin
uhkapeli\rahapelit
2
1431
Vastaukset
- Anonyymi
Peliriippuvuus on siihen syynä miksi ikäraja on 18v eikä enää pääse pelaan ilman tunnistautumista. Jotkut ovat ns sairastuneet pelaamiseen ja hävinneet satoja tuhansia ja velkaa päälle. Joskus aikonaan markkaikanahan ikäraja oli 15v, mutta tätä kiristettiin, koska jostakin nuorista tuli peliriippuvaisia. Kaikkia ei tämä ongelma tietysti koske. Kaikista ei tule juoppoja eikä peliongelmaisia , mutta peliriippuvuuden takia näin.
- Anonyymi
Jos ikärajalla ja peliongelmilla haluttaisiin pelata, niin ikä olisi oltava 21 tai kaikki lailliset pelit pitäisi kieltää. Toinen tapa olisi asettaa häviörajat todella alas, jos nyt saa hävitä ”tonnin” kuukaudessa niin joku on pahasti pielessä. Niin no joo. Jollakin voi olla niin hyvä tilanne ettei tonni tunnu missään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437515
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543723Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu533607- 853397
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/533311- 513044
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362842Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302494IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1971948- 471571
