Asunnossa kummitteli?

Anonyymi

Menimme kolmeksi päiväksi vuokralle kahden lapseni kanssa pieneen aika vanhaan taloon. Siellä tapahtui jotain outoa jota on vähän vaikea selittää. Itse en usko henkiin ja sen sellaiseen, mutta tämä sai miettimään. Sanon nyt heti aluksi että nuorempi lapsistani oli 6 ja vanhempi 10. Mitään outoa ei päivällä tapahtunut, mutta ensimmäisenä yönä heräsin siihen kuin jokin olisi tökkinyt selkääni. Nukuin yksin sohvalla kun lapseni nukkuivat parvella. Kun käännyin luullen että se olisi ollut jompikumpi lapsista, siellä ei ollut ketään. En miettinyt sitä enempää koska olin puoliunessa ja todennäköisesti kuvittelin kaiken. Seuraavana päivänä ei ollut mitään outoa, mutta yöllä se tapahtui uudelleen. Nukuin nyt 6 vuotiaan lapseni kanssa levitetyllä sohvalla koska hän ei uskaltanut nukkua parvella. Heräsin yöllä uudelleen ja nukuin siis kyljelläni, yhtäkkiä tunsin kuinka joku olisi kunnolla yrittänyt työntää minua lastani päin. Ja siellä ei ollut ketään. Viimeisenä päivänä iltapäivällä huomasin 6 vuotiaan lapseni seisovan keittiön oviaukon kohdalla osoittaen keittiöön päin. Kysyin häneltä mitä hän tekee, ja hän vastasi näin ”Kuka tuo pitkätukkainen nainen on?” Tuosta tuli ihan kylmät väreet. Keittiössä ei tietenkään ollut ketään. Emme nukkuneet enään yötä talossa, vaan lähdimme aiemmin. Kerroin lapsille näistä oudoista tapahtumista kun molemmat oli vanhempia. Se silloin 6 vuotias lapseni kertoikin että muisti jotenkin kun katsoi parvella olevalla ikkunakolosta, josta näki keittiöön. hän oli katsellut jotain ”vanhanaikaista” naista valkoisessa asussa sieltä, muuta hän ei muistanut naisesta… Karmivaa yhä, vaikka siitä on jo vuosia

4

850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unet, nuo fantasiaan taipuvaisten persoonallisuuksien selitytkset....
      Miten nämä tarinat aina sisältävätkin "todisteet" "olin nukkumassa ja lapsikin kertoi...."??

    • Anonyymi

      Heräsin medihelin ääneen ja sängyn päässä oli joku valkopukuinen ihmisen näköinen.

    • Se johtuu vain siitä että vanhat talot on usein homeessa, mikä saa ihmiset näkemään hallusinaatioita. Sitä ne kaikki kummitukset on: hallusinaatioita.

    • Anonyymi

      Siitä on jo monta vuotta aikaa, mutta olimme olohuoneessa, kun yht'äkkiä kuului keitiöstä rämähdys.
      Menin katsomaan, mikä siellä rämähti ja avasin astiankuivaus kaapin.
      Toiseksi ylin hyllykkä oli pudonnut alas, vaikkei ylähyllyköllä olut kuin muutama astia.
      Kannakkeet U- muotoiset seinään kiinni ruuvatut, eivät olleet liikahtaneet paikaltaan.
      Muutenkin hyllykkö oli senverran jämäkkä, ettei se ole notkahtanut muutaman astian painosta, joten mietinkin, että miten ylähyllykkö on voinut tipahtaa paikaltaan.
      Jos kannakkeet olisivat pyörähtäneet paikallaan, niin hyllykkö olisi tipahtanut alas, mutta olivat samassa asennossa, kuin aina siinä olleet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6804
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4572
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3768
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      63
      3081
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1646
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1187
    Aihe