Moi kaikki vanhat koulukaverit Kävin nuorena koulun kannonkoskella läksin sitten maailmallle ja opettelin jopa vähän soittamaan kitaraa .mun pändin pojat sano jollet osaa soittaa van heilen eruppea lähe vetään.en ollu koskaan kuullu edes pändistä.mun likat sano no se on van heilinen maailman vaikein kitara soolo.heh..totta on.
joo tytöt kannonkoski
16
2224
Vastaukset
- Anonyymi
JOO ON YLLÄ TOTTA KAIKKI SOPII YRITTÄÄ OLEN JOSKUS NOIN 4O VUOTTA SOITTANU KITARAA ENKÄ VIELÄKÄÄN OSAA.
- Anonyymi
Sen kyllä huomaa
- Anonyymi
Tääl K.järvellä osataan se !
- Anonyymi
Älä naurata onneton
- Anonyymi
pojat kunnioitan teitä..myös tyttöjä..mut kirjotan huonosti.olen muualta kotosin siis enfglannin ulkopuolella .tapasin entisen kannonkoskisen kaverin ja hän opetti mulle heti suomee ennennku alko lyömään eli naurakaa se kerto ruotsia puolet ymmärsin ja puolia en moi ..enkkua osaan jos haluan sujuvsti.
- Anonyymi
On hieonoa,et on pändejä jotka soittaa vanhoja piisesejä .deep purppeleita jne.son siinä hyvä pojat ja nykyään tytöt tervetuloa pändiin ootte mahtavia.
- Anonyymi
Joo moikka kaikille.Kuuntelelen radioo täällä kannuksessa.pidetään hauskaa..
- Anonyymi
Moi kaikille musan ystäville.Kattokaa yotube sina ja frends jotain.Siinä tytär soittaa rumpuja ja sen kaverit näyttää miten deep purplea soitetaan hienosti okei..
- Anonyymi
Joopa joo ja titityy trallallaa 🤪
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joopa joo ja titityy trallallaa 🤪
Joo niinpä niin otetaan kaljaa ja piä suu kiinni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo niinpä niin otetaan kaljaa ja piä suu kiinni.
Joo näin tehdään ..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joopa joo ja titityy trallallaa 🤪
Moi mitä ukko..kuuntelen mahtavaa rokkia ja juon olutta ja nauran kun kannonkoski sai koronan .
- Anonyymi
Nauran teille kun saitte koronan ,ja muistakaa se on joillekin tappava virus..Putinilta terkkuja soitin viikolla ja pyysin sateen teille.SETULI HETI.Ootte tyhmiä kun haukutte minua huomaatte jälkikäteen miten tunnen putinin...tai hänen tytär on kyllä mun kavereita putina alexsandra on mun nais ystävän koulukavereita jne.olen tavannut ja kiva tyttö..
- Anonyymi
Olisiko siellä Kannonkoskella yhtään vapaata vävynpakkaa. Tulisin vaikka isännäksi taloon.
- Anonyymi
Jep. olen jo 66 v, soitan edelleen kitaraa, ja kyllähän se niin vain on, että 70 luvun alussa ja luvulla oli mahtavia bändejä paljon maailmalla . Soittivat melodisesti hienoja roc pop kipaleita, jotka saavat tänäänkin vähän jokaikisen varpaat vipattamaan. Kyllähän niitä nopeita " tiluttajia" teknisesti on paljon nykyään, kunnia heille, mut nää nykyajan biisit on eri asia , tuntuu et jostain syystä synny enää sellasii kipaleita melodisesti ainakaan ! Mut musaa kannattaa harrastaa aina .
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088