Niin saa korjata hampaansa. Ylimielinen Anssi ei voittoa tarvi 180000 euron verotettavilla tuloillaan. Kyllä Jasmiinallekin voiton suon, tavallaan "luonnonlapsi" ja osaa näyttää tunteensakin, kiroilee aivan liikaa kylläkin.
Aki voittoon
Anonyymi
531304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Huonosti kasvatetulle teini-ikäisen asteelle jääneelle vitunhuutajalle ei voittoa. Ollut kaikista ilkein laiskianen talossa. Olisipa edes yksi viikko saatu ilman tuota rivosuista ämmää.
Lopettakaa jo tuo Anssin mollaaminen. Tehkää samat tulot perässä. Sitten varmaan olisitte olleet iloisia jos Anssi olis jäänyt sijaiskoti kierteeseen tai rikosten tielle. Hävetkää jos osaatte.
Mieluummin potti Anssille kuin Vittumiinalle. Anssi todellakin on ponnistellut elämässään saavuttaakseen nykyisen statuksensa. Ei se norppana sohvannurkassa makoilulla ole tullut.
Ei kehumista kummassakaan, rahapelit ei ole työtä, suurin osa menettää rahaa ja velkaantuu kun jotkut tuurilla voittaa. V-miina taas ottanut pikavippejä juhlimiseen, ei sitä pidä tukea, menköön töihin ja maksakoon velkansa, on kaiken lisöksi erittäin vastenmielinen köytökseltään.
Hyvä että on Anssi saanut elämänsä kuntoon.
Ei tässä siitä olekkaan kyse.
Toki Anssi on muuttunut loppua kohden edukseen mutta ensivaikutelma on se leimaavin.
Onko siellä rahan jako meneillään. Ei oo koskaan aikaisemmissä BB ssä noin paljoo tuosta voitto rahasta vatvottu. Antakaa sille Jasmiinalle sitä etu käteen ja ulos.olis loppu lähetys normaali.
Vittumiinalle 50 euroa ja hyvästit. Saa tupakkaa ja kaljaa.
Aki noista on paras vaihtoehto, pääsee Pekan kanssa ulkomaan matkalle. Hankkii varmaan asunnon ja perheen, käy töissä eikä velttoile.
Mun suosikit ovat Taavi tai Anssi.
Aki ja Lasse äidin poikia, kotonaan asuvia ja Jasmiina on vaan niin ilkeä. Tunteet nousee kyllä pintaan itsesäälistä usein.
Halveiksitko äitejä kun et ole itse päässyt tiineeksi?
Pekan kanssa ulkomaille ,ei herra varjele mihin joutus. Kait aikuinen peruskoulun käynyt mies osaa itsekkin matkustaa ,ei siinä tuota touhottajaa tarvi.Tässä on matkustettu aussit ja amerikat ,eikä ole hukkaan jouduttu.
Onpa tyhmä kommentti.
näin on aki voittoon
En toivo Jasmiinalla voittoa käytös on ollu tosi rumaa.puhuu paskaa toisista ihmisistä ja kiroilee möykkää ,ei hyvää esimerkkiä lainkaan.
Anssi on kiva kaveri.Miksi aina mollattaan?Oletteko kadelisiä että hänellä on hyvät tulot?Ei tuloja ole ilman työntekoa!
Saman olen pannut merkille miten anssi on aina ollut kohtelias ja avulias muita kohtaan talossa samoin kuin aki. Lemmenjoken tuossa vetivät. Nyt kumoikin paitaa ompelevat sen kummempia rutisematta ja kas kummaa konekin toimii. Läyhäkolmikko vain sähläsi.
Anssi antoi itsestään todella ylimielisen ja leuhkan kuvan.
Siitä ei riitä edes kateuteen.
Olkoon mikä on, mutta peluri saa rahoittaa elämänsä pelaamalla tai menemällä oikeisiin töihin, ei sitä tarvitse tuolla voitolla enää palkita.
Kateus loistaa.
Ikävää tuo porukan kahtiajakatuminen. Akille soisin voiton. Aidolla olemuksellaan sulattaa kyllä monen sydämen.
Vittumiina senkun makoilee sohvalla tömppäreidet levällään! Voi ällötys mikä akka! Taas koosteessa 2 äijää kehui vittumiinaa koko ajan kuinka on niin hauska. Voi v......tu.
Ja jotakin kaljakassia näyttää nyhräävän ja sehän sille sopii. Voi Aki raukkaa kuinka lääpällään tohon laskiaiseen on! Kyllä niitä parempiakin emäntiä hänelle löytyy!
Voitto Akille!!! Ainut aito ja rehellinen veronmaksaja!
No kyllä kai kaikki rehellisesti tulonsa hankkivat ja veronsa maksavat.
Anna Akin olla V-miinan lumoissa. Ei ole sinulta pois, jos kerrankin Lieksan-kieron sormet haisee muullekin kuin pihkalle ja polttoöljylle
Ei ole lumoissa, yritti vaan saada katsojilta ääniä tuottamalla "kontenttia", enkä ihmettele vaikka olisi Akikin tiennyt kenet tuotanto valinnut voittajaksi. Olihan sen kehut bb-talosta niin typeriä että maksettu varmaan sillekin hölmön esittämisestä.
No jaa jos työssä käyvä nuori mies ,ei saa hampaitaan hoidettua niin saako se sitte noilla voittorahoillakaan,taitaa rahat mennä tupakkaan ja kaljaan.Ei voi muuta sanoa kuin ,että on aikoihin eletty.
Mikset ole hoidattanut korvien väliäsi?
Mulla ei korvien välissä ole vikaa ja hyvät on hampaatkin suussa ,ei moittimista.🤣😂😅
247 katsomalla saa oikean kuvan talon touhuista. aki voittoon on todella fiksu tyyppi kuin myös anssi.
Täysin juuri näin.
Aki on ainut järkevä vaihtoehto tämän vuoden voittajaksi, todella viihdyttävä poika, eikä pelkää oikeata työtäkään.
Akin työ on sama kuin anssilla. Käsin ohjaa konetta ja kuulemma kerran tunnissa pakko nousta jaloittelemaan. Ainut jos koneessa vikaa joutuu Aki töihin. Kertonutkin että on huono kunto.
Ei se mikään metsuri ole.
Big brotheria katsoo koneessa ollessaan.
Asuu kotonaan eikä ole raha menoja. Kertoi hetken asuneen yksin, mutta muuttaneen takaisin kotiin kun ei viihtynyt.
Ahdistavaa katsojana, kun koko kauden Aki kuunnellut suu auki muiden naisjuttuja ja elämän kokemuksia. Säälittävä kun toinen ei tiedä mistään, menkoillekin nauraa.
Voisi jo itsekin alkaa elämään tai jos nykyinen elämä kelpaa niin ei ainakaan bb voitto auta asiaa.
Sinähän saisit Akista hyvän miehen kun itselläsikään ei ole elämää, katsot vaan bb:tä ja juoruilet julkkiksista. Mieti nyt, Akia ei haittaa läskisikään!
Aki on toosi urpo, mutta hyvällä tavalla. 😄
Akin osakkeet laski minun silmissä roimasti kun alkoi tuon valittaja laiskimuksen kanssa makoileen . Kuulosti niin typerälle jassu aki ja lasse kun makkarissa jauhoivat . Annan ääneni sille talitintille .
Ok. Minä annan ääneni Zhampoonikoneelle. 🤣
Niin ärsyttävä tuo Jassu. Koko ajan puhuu kuinka hän on porukan köyhin ja voittoraha tulisi tarpeeseen. Yrittää kerätä säälipisteitä. Meni maku Lassestakin kun on nyt Jassun kanssa samaa pataa. Toivottavasti Aki tai Taavi voitta.
Akin pisteet on nousseet, nyt kun on päässyt esille. Ujohan se on ja Lieksassa asunut.
Ei huonompi kandidaatti voittoon ollenkaan. Ystävystynytkin kaikien kanssa eikä pahaa sanaa sano. Kiltti ja kohtelias.
Ja.... epätavallinen bb-asukas, ei ehkä haaveille sponsoreista ja mainostuloista?
Voi olla, että jos voittaa, pääsee selviytyjiin tai johonkin sinkkuohjelmaan.
Kyllähän Aki on tuosta porukasta se aidoin ihminen, toiset pelaavat.
Aki sopisi Farmi-ohjelmaan ! Ehdottomasti.
Olen kanssasi samaa mieltä, Aki on tosi hyvä siihenkin ohjelmaan.
Hampaat korjattuna voittorahoilla.
Aki on pysynyt saman laisena koko kolmen kuukauden ajan rohkeutta on tullut. Aito voi kun hänen laisiaan olisi enemmän mailma olisi piirun verran parempi.
Aki on aito ihminen.
Jassu vinkuu rahatilannettaan, on ollut lomautuksia ravintola-alalla (kyynel), mutta lähihoitajan töitä olisi vaikka kuinka paljon, hoitoalan henkilöstöstä on pulaa ja mikäs se neidin koulutus olikaan.. ahaa lähihoitaja. Mars töihin!
Jassu vinkuu huonoa itsetuntoaan. No kappas kun neiti on talossakin päällepäsmäri, vie tilan muiltakin ja on aina itselleen hyvää vaatimassa ja jos ei jostain tykkää niin valittaa viiiittua huutaen. Pirun hyvää näyttelemistä.
Jassu, olisiko tullut aika alkaa tehdä töitä, muuttaa elintapojaan ja käyttäytymään kuin fiksu nuori nainen.
Ei kai BB:n pidä olla sosiaalitoimisto. Jasmiina nuorena naisena voisi opuskella itselleen mieleisemmän ammatin jos lähihoitajan työt ei kiinnosta. Arvokas ammatti se kuitenkin on.
Aki sentään rakastaa omaa työtään.
Vetäisee rahthameen päälle jos meinaa töihin joutua.
Edelleenkään Jassu ei ole romani, ei manne, eikä mustalainen.
Ei uskoisi että olisi puoliakaan muuta, käyttäytyy kuin puhdasverinen mustaloinen. Olisi ollut hyvä tilaisuus parantaa mustalasten mainetta, mutta laittoivat sitten tuollaisen.
Jos Aki voittaa niin menevät Jassun kanssa Lieksassa Bubiin, mutta jos Jassu voittaa niin tuksin menevät :D
Eiköhän Jaccu ole Akin kaveria kun tietää Akilla olevan suosiota ☹️
Tosin olisi mukava nähdä kun Jaccu pyntättynä irtoripsineen ja kovine vaatimuksineen tulee Karjalan kunnaille 😆 Korpit ja korpikuusetkin naurais katketakseen kun neiti vaatisi Noccoa, Ärrää ja Mäkkärii 😂 ja vastauksena saisi vain tuulen huminaa ja pakkasen pauketta 🤗
Olisikohan Jaccusta emännäksi? Ainakin kovaa työtä pitäis oppia tekemään, ja tyytyä olemaan ilman kaupungin vilinää ja jatkuvaa viihteellä oloa 😀
Hyvä kunnollinen mies vai kaupungin pintaliito? Vaikea valita......
Aika surkeaa on Jyväskylän "pintaliito" :D :D :D
Kukahan minun hampaitten korjauksen maksaisi?
Aki voittoon