Onko se niin että...

...jokaisella olisi jokin piilevä kyky tai aisti? Itse vaistoan pahan. Sydän alkaa hakkaamaan tuhatta ja sataa ja olen todella levoton. En pysty tekemään oikein mitään. Ja kaikkein parhaiten tämä toteutu ex mieheni suhteen. Tiesin aina kun hän teki jotain pahaa. Eli sain tietää pettämisistä ihan omien kykyjeni takia.
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikilla ihmisillä on samat mahdollisuudet vahvistaa tätä herkkyys astetta yhtä hyväksi kuin on näkö tai kuulo, ne ovat kaikki aisteja.

Äänestä
  • Kaikilta eläimiltähän kuudes aitsi löytyy, mielestäni ihminen ei vaan enää osaa käyttää sitä. Jotkut tietysti osaavat, kunhan maailmankuva ei ole liian rajoittunut. Joillain on sitten myös vähän suurempia lahjoja, kuten selvänäkö, telepatia yms. Mutta kuudes aisti on kaikilla, joko piilossa tai käytössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuudes aisti kirjoitti:

...jokaisella olisi jokin piilevä kyky tai aisti? Itse vaistoan pahan. Sydän alkaa hakkaamaan tuhatta ja sataa ja olen todella levoton. En pysty tekemään oikein mitään. Ja kaikkein parhaiten tämä toteutu ex mieheni suhteen. Tiesin aina kun hän teki jotain pahaa. Eli sain tietää pettämisistä ihan omien kykyjeni takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu