oli kovasti esillä aikoinaan
Tom King jossain
2
193
Vastaukset
Mutta se ei ole tusinajännäri, eli sitä ei lukaista tuosta noin Se haastaa ajattelemaan tosi rankasti vaikka se on trilleri. Pirun isot teemat ja kuviot jos sitten myös rakastettava Lapin mies Piera-Niila! Mahtava tyyppi!
Se on kai kirjoitettu kansainväliseiä markkinoita silmällä pitäen, johan tuo nimimerkki kertoo. Tom King! heh.
Kirjassa on iso ryhmä takana ja sen huomaa faktoissa ja asialinjassa. Siinä tunnetaan Wall Streetin kuviot ja tommset kuin omat taskut.
Rankka juttu oli. Ehkä neljän, viiden parhaan jännärin joukossa mitä olen koskaan lukenut. Suosittelen varauksetta. Mutta ei ehkä ihan tavallisen duunarin peruskaurapuuroa. Ylhäällä ampuu! On miljardööriä ja presidenttiä ja hirtehinen valtiollinen puhe ja tollasta. Saa olla yleissivistys kunnossa että ei mene yli hilseen sen kaikki tasot.Charles Byron
12.01.2012 18:46
Nyt on tullut Amiraali luettua ja vavisuttaa vieläkin. Niin viiltävän terävää tekstiä että melkein veri valuu. Tämä romaani nousee niin huikaiseviin älyllisiin korkeuksiin että minä, tavallinen ihminen, en pysty käsittämään siitä puoliakaan. Vain hämärästi tajuamaan millaisia korkeuskäyriä tavoitellaan, ja jopa ylitetään.
Kirjoittajan täytyy olla nero. Mikä onni Suomelle että tämä loistava lahjakkuus on syntynyt keskuuteemme, meidän pieneen kielialueeseemme.
Rintaani röyhistäen totean ylpeästi ja samalla terveen vaatimattomasti, että me olemme onnekas kansakunta niin kauan kuin meillä on Tom King.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011561
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58971Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 53826
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10740Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264738Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338691Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74676Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58674