On se kummaa että vartijoina tai poliisia ei Koivuhaassa näy...
Miksei kukaan perusta sellaista mihin voi allekirjoittaa jotta koivuhaan kapakka saadaan pois koulun läheltä
Miksei kukaan perusta sellaista mihin voi allekirjoittaa jotta koivuhaan kapakka saadaan pois koulun läheltä
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksei kukan? Mikset itse jos koet tarpeelliseksi? Miksi aina jonkun muun pitäisi ja itse vaan nillittää.
Kaikki ei voi perustaa kun pitää pystyä netissä tunnistautumaan.. jotta voi aloittaa nimien allerkirjottamiisen hakemuksen...
Miksei pysty netissä tunnistautumaan?
Miksi jonkun muun nimissä pitäisi alkaa nimiä keräämään jos asia on itselle tärkeä?
Erkillä pitää olla aamukalja paikka .Krapula juontia .
Kyllä niitä poliisiautoja näkyy sinne useita kertoja päivittäin tulevan, heidän tehtävä se on puuttua rähinöintiin.
Niin se pohjanmaan pollissi aika usein käyvät syömässä tuota no antaa asian olla
Valvonta kyseisellä alueella vaatimatonta,pula resursseista tietty poliisilla.
Olisi ehdotonta saada poliisi kiertämään/valvomaan enemmän koivuhaassa,huumeongelmat ja muu pian riistäytyy lopullisesti käsistäUskalla kohta koiraa kusettaa,oli päivä tai ilta,sen verran erikoista hiihtäjää liikenteessä.
Eihän sitä nyt kerkee joka paikkaan!!Kun nääs on
tuo resurssipula,eikä oo muutenkaan miehistöä!!
Eikä Maijaan sovi kun kolme polliisia..
Kaksi jos etupenkeille tarkoitat,toinen osaa lukea toinen kirjoittaa
Pysytään asiassa!!!
Alue on tosiaan lisää valvontaa vaativa.
KPO omistaa kaupan palvelukeskuksessa,ei halua panostaa vartiointipalveluun minimiä enempää,poliisille asia ei kuulu jos ei ilmoitusta ongelmista tule.
Kapakan voi heivata pois,ei kerää kuin alkoholin ongelmakäyttäjiä / ammuskelijoita-- se,sopiiko päiväkodin/kouluun viereen saa jokainen täysjärkinen arvioida itse.
Kaupungin oma valinta hallinnossa jättää kyseinen osa kaupunkia "oman onnensa nojaan",olisiko siellä peiliin katsomisen paikka?????
Rauhallista aluetta se Koivuhaka on. Ei juuri mitään rähinöitiä uutisoida kuin muuallakaan keskimäärin. Tietysti kun porukkaa asuu tiheästi pakattuina tornitaloihin, niin ymmärrettävästi sinnekin mahtuu monenlaista maalta muuttaneita kitisijöitä siinä missä halkokarillekin. Kaikki alkaa nähtävästi olla pilalla ja pelkkää paskaa tilalla, kuten laulussa sanotaan.
Olen varmaan väärässä kun on sellainen kuva että ei kapakat saa myydä sellaisille jotka ovat selvästi nähtävästi kännissä. Jos myyvät lisää ko känniselle niin luvat pois, sellaisia juottoloita ei tarvita.
Eihän kaupatkaan myy olutta kännissä olevalle.
Kyllä varmaan muualla juodaan suuri osa ja sitten lähdetään kaupan eteen pyörimään kun juomat ja rahat on loppu.
Meillä sisäinen "mamulaisuus" johtaa ongemaan, että kaikesta valitetaan. Pysykää omilla paikkakunnillanne ja muuttakaa eksyneet takaisin.
Meillä tosiaan on porukkaa kuin täysin eri pakasta vedettyinä saman maan rajojen sisäpuolella ja siksi ei tulla toimeen eikä voi muualta kaukaa tulleeksikaan haukkua.
Perhossa kaikki ovat kuitenkin lähes ns. samasta "pakasta" vedettyjä.