Olen 15.5 vuotta vanha poika ja olen rakastunut erääseen samanikäiseen tyttöön. Olen katsellut häntä koulussa ja olen huomannut hänenkin katselevan minua. Pulma on siinä, että kuulin kaveriltani, että hän oli nähnyt hänet mahdollisen poikaystävän kanssa. Olen liian ujo kertoakseni tunteitani häntä kohtaan, varsinkin kun hänellä saattaa olla jo poikaystävä.
Kun kuulin hänen poikaystävästään, yritin olla ajattelematta häntä, mutta se vain "pahensi" asioita: en voinut olla hetkeäkään ajattelematta häntä, en saanut edes yöllä unta.
Mitä minun pitäisi tehdä??
Kun kuulin hänen poikaystävästään, yritin olla ajattelematta häntä, mutta se vain "pahensi" asioita: en voinut olla hetkeäkään ajattelematta häntä, en saanut edes yöllä unta.
Mitä minun pitäisi tehdä??
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei sun tarvi tunteistas sille kertoa, vielä... Voisit tosiaanki pyytää jotaki kaverias vähä kyselemään siitä tytöstä, eihän sitä koskaan tiedä, että jos se jätkä onki sen serkku tai kaveri? Mutta jos tyttö on varattu, niin jätä se rauhaan. Kipiäähän se voi käyä, mutta molempien kannalta se on parempi vaihtoehto.
älä riko toisten välejä.. eli jos tyttö onkin varattu niin jätä hänet rauhaan rakkausmielessä.. kavereina voitte pysyä.. olisihan kurjaa jos rikkoisit heidän välinsä ja tyttö vaihtaisikin nykyisen poikakaverinsa sinuun. Kurjaksi se muuttuisi sinulle siinä vaiheessa kun joku toinen poika pystyisi rikkomaan teidän välinne ja tyttö vaihtaisi sinut uuteen poikaan. tajusitko? asialla on aina monta puolta:)
Mutta jos tyttö on vapaa, niin onnea yritykseen! Lenkille voi aina lähteä ja valloittaa toisen olemalla oma ihana itsensä:) muuna ei kannata esiintyä sillä roolia ei voi pitää loputtomiin yllä.. tsemppiä!=)
koita päästä sen muijan kaveriks vaikka se ois varattu ja sit ku se kuiteski jossai vaihees eroo sootä sen pojasta niin sulla on hyvät mahikset siihen ;)
...oon jo aika hyvä kamu sen kaa. Koulussakii se kysyy yleensä multa neuvoa jos ei osaa jotain hommaa...
No nyt sain selville ettei sillä oo poikakaverii. Mitä nyt teen? En kehtaa mennä tosta vaa juttelemaa sille tyliin "Hieno päivä tänään" tms...