Olisiko mahdollista julkaista joitakin tilastotietoja, esim. viime vuodesta
-paljonko köyhyysrajan alla
- paljonko pienituloisia
- paljonko suurituloisia
- paljonko pitkäaikaistyöttömiä
- paljonko asiakkaita lastensuojelussa, paljonko huostaanottoja
RIIHIMÄEN REAALITODELLISUUS TILASTOJEN VALOSSA
11
536
Vastaukset
- Anonyymi
MITÄ HYVIÄ ASIOITA VOISI TILASTOJEN AVULLA KERTOA
antaa tulla, minä en nyt juuri keksi
juu, oppilaitoksista valmistuneet - Anonyymi
Lasten ja nuorten mielenterveyspulmat ovat lisääntyneet Suomessa.
Mitenkäs riksussa.Mikä tilasto tai näppituntuma sen kertoisi. Voisiko kaupunki tehdä kyselyn. - Anonyymi
Kaikki riksulaiset aikuiset pitäisi testata Beckerin depressioindeksillä.
Googlaa BDI 21
sieltä se löytyy ja asteikko tuloksen arviointiin. ammattilaisten käyttämä- Anonyymi
Kaupunki voisi kerätä tulokset. Pulmana ovat väärät ilmoitukset,
- Anonyymi
Suomessa (muistaakseni) on 120000 lasta elää köyhissä/pienituloisissa perheissä.
Montako Riksussa?(Ja ketkä? Yht.kunnan tahojen pitäisi tietää ja järjestää tukea.)- Anonyymi
Mikäli inhimillinen puoli asiasta ei kiinnosta, niin ehkä taloudellinen puoli motivoisi toimintaan.
Kun nyt sijoittaisi, myöhemmin säästäisi, ehkä ihan tuottaisi verotuloina .
- Anonyymi
Sotkanet.fi. Sinne vaan ihmettelemään.
- Anonyymi
olipas hyvä vinkki, kiitos!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
olipas hyvä vinkki, kiitos!!
Mielenterveyspuolelta ei löydy persoonallisuushäiriöiden määrää ja laatua. Eikä älykkystasoa. Ensimmäinen olisi korkealla ja jälkimmäinen matalalla.
- Anonyymi
Ajattelin kartoittaa Riihimäen yhdistykset ry. Ensimmäisellä googlauksella löysin jonkun luettelon. Nyt kun uudestaan yritin, oli joku "suo" vastassa.
Eli täällä on paljon monenlaisia yhdistyksi: harrastus-, vertaistuki sun muita. Sanomalehdissä oli ennen parikin sivua yhdistysten ilmoituksia.En tiedä. onko enää.
Sitten googlasin aatteelliset yhdistykset Riihimäellä. Tällaisiksi rekisteröityjä on. Ja sitten päällisin puolin samantyylisiä, joita ei luokiteltu aatteellisiksi.
Uskontojen alueelle kun menin, siellä oli paljon nimityksiä: yhdistys, yhteisö, yhdyskunta, järjestö, srk , jne.
Löytö oli "herran kansa". En tiennyt sellaisen olemassaolosta. Sain käsityksen, että lapsien tekeminen on tärkeää. Ja erota voi sähköpostilla.
Mihinkäs luokkaan kuuluvat vapaa muurarit. Minulla on vähän vanhempi luettelo, jossa heitä on riksussa yli sata.
Olisi ollut kiva saada aikaiseksi lista, mutta liian vaivalloinen urakka minulle.
PALJONKO NÄILLÄ YHTEENLIITTYMILLÄ ON VALTAA TÄÄLLÄ?- Anonyymi
sitten vielä puolueetkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persu jakoi tekoälyn tekemiä deepfakekuvia mustamaalatakseen SPR:ää
Ei näe asiassa ongelmaa https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/224e6737-010d-42ce-9ac0-cd08a8309f062681872- 1061840
Onko tämä yksipuolista?
Haluaisin laittaa sulle viestiä, kysyä kuulumisia. Haluaisin tietää miten voit, onko kaikki hyvin. Kaipaan sua, en tiedä631398- 1491354
Amnesty nillittää rajojen sulusta
Amnesty väittää, että missään ei ole näytetty toteen sitä, että noista itärajalta tulleista turvapaikanhakijoista olisi2001322Martina Aitolehti poseeraa rakkaansa kanssa - Somessa kuitti:"Oletko lainannut Haaviston Antoniota?"
Hmmm, onhan noissa miehissä yhdennäköisyyttä täytyy myöntää… Vai mitä mieltä sinä olet? Lue lisää ja katso kuvat: http68855Sinulle On Postia
Niin elikkäs kuten otsikko sanoo jollekin olisi postia. Pelokkaana mietin tuleeko vastausta laisinkaan. Ja jos tulee36658- 61634
Ulkomaillakin jo irvaillaan ja naureskellaan Saksalaislehti retostelee Sanna Marinin bikinikuvalla p
Saksalaislehti retostelee Sanna Marinin bikinikuvalla peppuvitsein Saksalaislehti Bild uutisoi Sanna Marinin bikinikuvas91633Miksi itsenäisyyspäivää vietetään...
...kun itsenäisyys menetettiin 4.4.2023 kun meidät liitettiin NATOon? Päätäntävaltamme siittettiin UsaNatolle tuona suru261633