Kyläseppä on hieno huoltoasema, tulee usein reissullansa poikettua. Hyvät eväät !
Ps.Terveiset sille vaaleaverikölle tiskin taakse.
Ps.Terveiset sille vaaleaverikölle tiskin taakse.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
En kyllä käy ostamassa mitään kyseisestä paikasta, jollei ole mikään pakko. Ruoat kyllä hyvät, mutta tietynlainen ilmapiiri juoru-ukkoineen ahdistaa. Jospa nyt uusien omistajien myötä tämäkin ongelma saadaan korjattua.
Pitsa on hyvää Kyläsepässä myös.
Suomen huonoimmat pitsat, ja muut pikaruoat ala-arvoista. Ohi on paras ajaa.
Hinnat noussut ja ruoan taso putosi vuoden alusta, seuraavan kerran pysähdyn muualle. Nopeasti saa pilattua hyvän paikan.
Ehkä Suomen vetisimmät pitsat, pari litraa tulee öljyä kun vähän nostaa, vanhat täytteet peittää öljyllä, niin "parasta ennen" jälkeen pizzatäytteet maistuu. Pikaruoan taso alhaalla Kyläsepässä, annoskoot pienentyneet sekä kaventunut seisovapöytä, hinnat toki nostettu pilviin. Parantamisen varaa on huomattavasti, pientä baaria johdetaan keittiöstä, täällä se ei kyllä näy.
Juoru-ukot ilmeisesti siirtyivät yrityskaupan myötä uusille omistajille, juorukerho jatkaa juoruilua ja vieden asiakaspaikkoja istuessaan tuntitolkulla.
Voisikohan nuokin juoru ukkelit mennä töihin...liekö niitä kukaan ota töihin.
Missä olet syönyt "hyvää pikaruokaa" ??
Nyt on kulunut aikaa kun olemme Kyläsepässä pysähtyneet ruokailemaan,
mutta kun on paljon tullut maata kierrettyä on tämä paikka jäänyt erityisen
hyvänä mieleen.
Paikka ei ehkä ole ulkoisesti viihtyisimmästä päästä, mutta ruoka on ollut
hyvää ja vaihtoehtoja useita, olemme pitäneet.
Jos olet joskus kuullut McDonaldsista...
Paskahyysin parfyymi on suoraan aamukrapulaisen kiljupatterista, välleen veetty pettusta leipee.
Nää on hyviä, kun omistajat itse kommentoivat surkeaa baariaan. Säälittävää.
Petäjävesi Kyläseppä huoltoasemasta kokemuksia. Kihniö - Pieksämäki autolla lasten kanssa mummolaan, pysähdytty joskus, seisovapöytä oli hyvä vuosia sitten, paljon valinnanvaihtoehtoja, nyttemmin kaventunut onnettomaksi, kaikki lapsille sopivat mm ranut, lihapullat, nakit poistettu, Jälkiruoat kahvia lukuunottamatta onnettomat tai loppu kesken.
Vanha remontoimaton vähän rähjäinen jäänne 60 luvulta, nykysiin vaikuttaa jopa epähygieeniseltä, taso pudonnut. Seuraavan kerran muualle.
oppa nirso.pese kätes muualla.
Kritiikki kehittää...pesen kädet....muualla...
Kaventunut on tarjonta seisovassa pöydässä, joka oli paikan vetonaula, hinnat noussut rajusti, laatu pudonnut.
Paikka on kovasti siistiytynyt ja selkeytynyt omistajavaihdoksen myötä. Ruoan taso noussut, erityisesti salaattitarjonta on fressiä. Olen käynyt ohikulkiessa usemman vuoden ajan. WC:t ovat raikastuneet .
Olen täysin samaa mieltä. Erittäin hyvää ruokaa, paikat ovat siistiytyneet. WC tilojen siisteyteen on panostettu.
Tykkää tästä hän.
Seisovan pöydän ruokavalikoima pudonnut pieneksi, salaattina porkkanaa ja kaalia, hinnat nousseet, hinta laatu kombo arvosanalla huono.
WC:t epäsiistit ja maksulliset.
Onko niin, kuin kouluruuan kanssa, että lista näyttää hyvältä, mutta itse ruoka on mautonta tai se on aina loppu?
Kallis lounas.
Lounaan hinta mennyt överiksi, tuli käytyä silloin tällöin Seinäjoelle ajaessa.
Lounaspassiin ei saanut enään leimoja keittolounaasta, hei haloo!! ...törkeetä.
Mitä ihmettä? Aikamoista nipotusta:(
Emme saaneet salaatistakaan, lounaspassi johon ei kerätä leimoja.
Ruokailuun osallistuminen on pakollista, syöminen ei ole.
Tuntematon Sotilas, luutnantti Lammio, kaikessa viisaudessaan
Psalmi: Parempi pieni annos vihanneksia rakkaudella kuin lihotettu vasikka vihalla
Lounaasta en tiiä, mut pitsan teko vaatii viel harjoittelua.
Valmisruokapaikka, suolaa ja enemmän suolaa. Tuolla hintaa olettaisin että valmistettaisiin itse.
Taso pudonnut, valmisruokia.
On viikon kohokohta, kun Kyläseppään pääsee nauttimaan kunnon perinteisiä proteiiniruokia.
Hyvät oli sapuskat, eilen kävin. Miksi täällä aina väännetään väärää totuutta ?
Hyvä oli taas torstairokka, kiitos !
Oliko runsaalla vedellä lantrattu?