Kotona rajaton laajakaista. Puhelimessa myös ja sopimus umpeutuu.
Kannattaako ottaa jatkossa puhelimeen rajatonta nettiä? Eikös netin saa kodin laajakaista modeemista? Marketeissakin on ilmaiset "vierailijat"-kaista.
Harvoin tarvitsen nettiä muualla ja jos joskus tarviin niin sehän tulee lisäveloituksella erään operaattorin mukaan.
Eikös se ole Asetukset/mobiildata ja pois jolloin laskua ei kerry puhelinoperaattorilta?
Puh.liittymä ja netti?
Anonyymi
5
674
Vastaukset
- Anonyymi
Minulle tulee puhelimeen netti tarvittaessa mobiilireitittimen wifin kautta joten en tarvitse rajatonta nettiä puhelimeen.
- Anonyymi
Hyvä! Kokeilen ainakin ja halvalla aloitan. Harvoin tarvitsen nettiä kotini/kauppakeskusten ilmaiswifien ulkopuolella.
- Anonyymi
Mihin kukaan tarvii puhelimeen rajatonta nettiä?
Riippuu ihan tarpeesta ja mitä vaihtoehtoja operaattori tarjoaa.
Minulla on puhelimessa rajaton etana-netti (0,5 Mbit/s) koska se näyttää olevan Telialla halvin vaihtoehto satunnaiseen vähäiseen netin käyttöön.- Anonyymi
Turha monenmoista. Jaat yhdestä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447256
- 324028
- 563549
- 463062
- 172786
- 372258
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482236- 432228
- 162226
- 462191