Ollut häätöäänestyksessä 4 kertaa viikon sisällä ja muutenkin eniten, silti hyvin kestänyt. Ei voi tietää miten muiden hermot olisi kestänyt.
Jalka vammautui ja joutui kipeällä jalalla kelkan työntöön ym ja miettimään joutuuko lähtemään siksi talosta.
Valittiin sinisten johtajaksi ja sai kuraa niskaan vaikka siniset itse olisivat jatkaneet Taavin komennossa.
Läheisten kuolemista ei ole kuulema päässyt yli.
Saanut läheisiä ystäviä Lasse, Jasmiina, Samir, Melody. Mahdollisesti molemmat Laurat.
Pekka nosti alussa ennakkosuosikiksi ja kantanut paineita Pekan sanoista.
Viihdyttänyt valvomalla Lassen kanssa joka ilta jutellellen ja siivoten koko kauden.
Ei ole pelkkä kaunis poika, vaan osoittaa Jasmiinan tavoin myös tunteensa, huonot ja hyvät, ei mielistele.
On jarrumiehenä kesät koska tykkää työstään, vaikka palkassa menettää, näin luin vanhasta artikkelista. Parvien rakentaminen kannattavampaa.
Ei ole ekana ruokajonossa tai muussakaan vaan antaa tilaa.
Saanut vähiten ärrää ja muita etuuksia.
Taavia arvostavat tuleeko muuta mieleen..
Taavi yllättää ja voittaa
7
893
Vastaukset
- Anonyymi
Taavi on rehti mies. Ei ole tarkoituksella tuonut menetyksiään julkisuuteen . Voittopotti saa mennö kenelle tahansa miehistä. Ei ilkeälle Vittumiinalle.
- Anonyymi
Arvostan häntä samoin kuin aloittaja. Mielestäni hän on normaalin näköinen, joten sekään ei minua hämää. Kohteliaisuus ja auttamishalu ovat omaa luokkaansa ja tulee selkärangasta eikä väkisin vääntämällä. Hermo on levännyt tuon Jasmiinan mölyn keskellä, kun Taavia on kuvattu ja annettu hänelle puheenvuoro. Ehdottomasti voittaja-ainesta.
- Anonyymi
Taavi on herkkä, pohtiva, ajattelevainen mies. Hän on tarkka ja kun tekee jotain tekee sen hyvin ja huolella. Hän on kärsivällinen ja pitkäpinnainen. Kun ei jaksa kuunnella turhia löpinöitä on hänellä kyky vetäytyä omiin ajatuksiinsa, Sydämestäni toivon Taaville voittoa.
- Anonyymi
Ehdottomasti näistä viidestä henkilöstä voitto kuuluisi Taaville.
- Anonyymi
Aloittaja kuvasi hienosti Taavin matkaa BB:ssä Olen aivan samaa mieltä.
- Anonyymi
Tärkeintä että Taavi kertoi tuotannollekin sanoneensa, että jos voittaa niin antaa rahat hyväntekeväisyyteen koirille. Nähnyt matkoilla paljon koiria joilla asiat huonosti.
Muutenkin Taavi, vaikka lihaa syö, lentää, niin varmaan vihrein noista.
Kertonut ettei vaatteisiin turkista halua, suosii kraanavettä eikä ymmärrä noita vellamovesipulloja talossa, olisi syönyt homeisen juustonkin, koska sen tekemiseen mennyt energiaa paljon.
Sanoi, ettei halua tavaraa ja omaisuutta ympärilleen, vähän riittää. Käyttää palveluihin mieluummin. Järvenpään 50neliön rivari kaksio toki ja auto on, mutta ei kuulema edes isoa sohvaa halua, yksin kun asuu. - Anonyymi
Lisäksi silent disco tehtävässä osoitti sinnikkyyden tanssimalla 11 tuntia, ei tiennyt palkintoa tarkasti ennen voittoa vaan joutui vaikeaan tilanteeseen vaihtaessaan asukkaan äänestykseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393326Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk822930Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402297Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1142212Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1452096Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472031Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121466Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville281359- 1331055
Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671024