Itsellänikin kylkiluu murtui kun kaaduin talvella ja lääkäri sanoi ettei sille tehdä mitään. Paranee itsestään.
Kylkiluun murtuma paranee itsestään
6
656
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla on murtunneet kylykiluut monia kertoja. Mehtäröissä kun kovalla pakkasella jäistä tukkirunkkoo pitkin juoksee moottorisahan kans, niin siinä mäni pari kerttoo.
Sitten tappelussa mäni kerran kaks kylykiluuta ja yhen kerran helekutinmoisessa kännissä kaavuin orkesterikorokkeesseen, kun justtiisa laalammaan piti alakkoo.
No, siitähän ei sitten tullu hevosenvittuukkaa. Eiku lasarettiin.
Elämässä sattuu yhtä ja toista, toesille ei. - Anonyymi
Olisiko hemppa ollut niin korkealla että piti kaatua? Aina ei voi katkaista sauvaa.
- Anonyymi
Kylki on noin pari viikkoa kipeä luunmurtuman jälkeen. Ei sitä tarvitse hoitaa ellei haittaa hengitystä.
- Anonyymi
Kylkiluun luutuminen vähän vinoon ei ole vaarallista. Jalkaluun murtuma täytyy aina lastoittaa.
- Anonyymi
Antonio ei parane.
- Anonyymi
Kylkiluun murtuma parani hyvin. Ja ranneluunkin murtuma. Nillkkaluun murtuman kanssa oli ongelmia. Luutui hiukan väärään asentoon mutta ei se pahemmin haittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3309219Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat845731Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3415270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden813686Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33122Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662693Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal652650Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42452Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72388- 1132356