Kun Jermun, tämän onnettoman sijaiskärsijän avaus pääsi päämääräänsä, niin heti oli joku, anteeksi kiroiluni, paskiainen pilaamassa palstoja.
Kuinka olenkaan oikeaassa kertoessani teidän (tai useamman teistä) kateutenne kohdistumisesta Jermuun.
Te haluatte hänet tuhota, vaan minä häntä kanustan. Minä uskon häneen hetken herpaannuksesta huolimatta.
Kateus on asia, jota en tunne. Täällä useimmat kirjoittajat ovat kateellisia ihmisille, joila on sydäntä sekä älyä.
Kuinka olenkaan oikeaassa kertoessani teidän (tai useamman teistä) kateutenne kohdistumisesta Jermuun.
Te haluatte hänet tuhota, vaan minä häntä kanustan. Minä uskon häneen hetken herpaannuksesta huolimatta.
Kateus on asia, jota en tunne. Täällä useimmat kirjoittajat ovat kateellisia ihmisille, joila on sydäntä sekä älyä.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kerropa Jermu mitä sinussa on kadehtimista ;D
rauhoitus nyt, nikkileikki tais loppua jo??
Aloittaja "kanustaa" Jermua ;D Jermu itse!!
vaan runnot härkänä porsliinikauppaan..Hohhoijakkaa ! Pidä painajaisesi. Kjäh!
ja jos onkin niin mitäs sitten, ihan hauska juttu ei ollut kenenkään pakko osallistua, muitakin aiheita kyllä oli.
Mikäs oli se sinun puskanikkisi, olenko tosiaan ainoa koko porukassa joka uskaltaa tulla ulos pensaasta?
sellainen puskassa oleva "Ihmettelen minäkin" tyyppi. Kjäh!
"oli". Heheh. Huumorimiehiä.
KJÄH
Ei tässä varmaan nyt ihan kauheaksi tilanne kuitenkaan ole päässyt.
tv:Jermu
Tulin reilusti esiin , uskallatko itse tulla.
Minä nyt vähiten olen jermulle kateellinen, hän on hauska ja sanavalmis kaveri. Kuka hänet nyt tuhata haluaa - en minä ainakaan, ilman jermua palsta olisi kovin tyhjän tuntuinen. Täällä on monia todella hyviäkirjoittajia joita arvoastan syvästi. Kiitos heille jotka ottivat asian leikin kannalta, ja kiitos jermu odotinkin sinulta jotakin räväkkää:)))
Sinun komplikaatiosi lienee jatkuva syyllisyyden tunne. Kaikki moite mitä esitetään, kohdistuu mielestäsi sinuun. Ei näin ole.
Olet aktiivi sanailija, ja jos joku vähänkin möksähtää, rupeat pyytelemään anteeksi. Miksi??
Tässähän on kyseessä avaukseen liittyvä jatko. Maineen pelastus, ja yllättävä lopputulos.
Sinun pitäisi lukea Contebthon kootutu teokset.
Voisinhan tässä kirjoitella millä nikillä huvittaa, mutta sitä en tee. olen sanonut sen ennenkin ja sanon nytkin että minulla on yksi nikki ja se on maron. Ainoastaan tuossa äskeisessä pilajutussa käytin toista nikkiä ja sen kyllä rehellisesti ilmoitin. En tunne ketään emi`liaa, joten sinun täytyy olla jokin muu vakinikki. Ja en sitten pyydä anteeksi jos kerran sitä ei minulta haluta, en myöskään kanna kaunaa kenellekään jermun ketjuun osallistuneelle. Sehän oli leikkiä - miksi tällänen hirveä metakka siitä? En ymmärrä jos jokainen siihen halusi osallistua, niin miksi moinen hirveä syyttely kaikkia kohtaan jälkeenpäin.
Meikäläinen oli se "Ihmettelen minäkin" tyyppi ja muilla en sitten tuolla kirjoitellutkaan.
siis nöyrry ja myönnä erheesi. Pääset osalliseksi pyhään riittiin kera serpentiinin, sillin ja simajuoman. Aikasi on tullut. Ei ole vielä myöhäistä.
idea oli ihan kiva, mutta hieman ihmettelen näitä jälkiselvittelyjä, jos kerran huudellaan niin miksi jatketaan vielä ketjun jälkeenkin? Enhän minä kenellekään kaunaa kanna oli ihan hauska joskus päästää ilmoja pihalle ( en tarkoita sellaisia kuin "kakku" tuolla minulle suunnatussa hätähuudossaan) heh heh.........
zoomzoom. Kukas sinä sitten olit? Myönnä reilusti että olit naispuolinen nikki:)) Sillit ja simat jätän väliin ja siirryn suoraan kossuun ja kolaan:)
joka käytti epäreilusti alkuperäistä nikkiään. xD
Äläkä hylkää silliä. Silli on kaikkien vappukaveri.
Olit kuitenkin joku joka tajus Jermun viestin. Tässähän piti höpöttää ja hölsätä. Puhua paskaa ja pajattaa. Se ei vaan käy käy käy.
Jos vika on tyristorissa, niin miksi hihna vinkuu???
ihan silliltä, ei siinä muuta vikaa ole, mutta aamulla silli on ihan poikaa kun on tullut muutama kossu kolalla otettua, minulle se muutama kossu kolalla on yleensä 1,5 lasillista - kas kun on tuo huono viinapää.
jo pari lasillista riittää. Onneksi huomasin hankkia kunnon astiat ajoissa. Litran lasista on tosin hankalahko kippailla.
sormi haisee silliltä, joi sitten kossua tai kuohuvaa. muda muda väliägö sen. ei ei. amen.
ota pilli avuksi niin ei kaadu viinakset rintamuksille;) Ja muista että vappu on ilon ja riemun juhla:)