Kolmas rokote?

Haluan saada sen kolmannen koronarokotteen heti eikä ensi keväänä. Ensimmäinen rokote otettu heinäkuussa, joten miten edetään hallitus? Oikeus minulla siihen on jos vain itse haluan.
11579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kuule, otat sitten Omicron rokotteen, niin ei nahkas tule täyteen piikin reikiä, ei sen puoleen sopii niitä. Ite ajattelin, että tekisin oman rokotteen, kuten Juuri Korven Anttikin valmisti ite omat juomansa ja hyvää oli, laatukin erinomainen lähellä sataa prosenttia. Joi ja ei sarastellut, kunnes kuoli.

Äänestä
  • Jämsässä saa rännittää maksua vastaan ei tartte korona piikkejä odotella.
    Saa kaupan päälle euforisen olotilan

    Äänestä

Noin innokas kun olet rokotetta ottamaan, niin miksi ensimmäisen otit vasta heinäkuussa, kun olisi ollut mahdollisuus ottaa jo alkuvuodesta??

Äänestä
  • Odottelin vuoroani enkä etuillut.

    Äänestä

Tiedot kolmannesta rokotteesta löytyy Pihlajalinnan nettisivuilta ja Vekkarista.

Äänestä
  • Uuden variantin myötä korona on hiipumassa tavalliseksi flunssaksi. Nyt iskee piikki uskovaisille paniikki!!!😂😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uuden variantin myötä korona on hiipumassa tavalliseksi flunssaksi. Nyt iskee piikki uskovaisille paniikki!!!😂😂😂

    Sokerivettä piikittävät ja ihmiset on lume huuruissa

    Äänestä

Nyt on aloittaja perehtynyt asiaan poikkeuksellusen huonosti. Seuraavan rokotteen saa tietyn päiväjakson kuluttua edellisestä ja aloittaja ottanut esimmäisen vasta heinäkuussa. Mitä erivapautta oikein hakee??

Äänestä

Onhan sulla joo oikeus saada varmasti vaikka mitä. Sillä ei mitään väliä ole onko sinulla siihen tarvetta tai onko siitä sinulle hyötyä jos Sinä vain koet että sellainen pitää hetiheti saada...

Alkuvuodesta olit valmis odottamaan omaa vuoroasi ja nytkö enää et ole, koska vain koet että pitää piikkiä saada...?

Äänestä
  • https://yle.fi/uutiset/3-11942036
    Hähhää rokotetut levittää.

    Keski-Suomi siirtyi leviämisalueeksi

    Keski-Suomi on tästä päivästä lähtien koronavirusepidemian leviämisvaiheessa.

    Ravintolarajoitukset astuvat voimaan alueella.

    Sairaanhoitopiirin johtajaylilääkäri Juha Paloneva toteaa, että aluehallintovirasto päättää lähipäivinä, tuleeko alueelle kokoontumisrajoituksia.

    Lue lisää jutustamme.
    13:19

    Äänestä

  • Itse piikitän testoa! Auttaisi varmasti myös monien ongelmiin kun "miehet" kuulostavat aivan pikku tytöiltä ja näyttävät hansu ankalta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Haluan saada sen kolmannen koronarokotteen heti eikä ensi keväänä. Ensimmäinen rokote otettu heinäkuussa, joten miten edetään hallitus? Oikeus minulla siihen on jos vain itse haluan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu