https://yle.fi/uutiset/3-12191677
Työpaikkakiusaaminen hankaloituu ja on tullut jäädäkseen.
etäilystä asiaa
10
90
Vastaukset
- Anonyymi
Huono juttu kiusaajille.
- Anonyymi
Hyvä niin. Ei kiusata!
- Anonyymi
Kiusaajille pitäisi järjestää jotain kriisiterapiaa - raukat kun eivät enää pääse toteuttamaan itseään työpaikalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiusaajille pitäisi järjestää jotain kriisiterapiaa - raukat kun eivät enää pääse toteuttamaan itseään työpaikalla.
Enemminkni kiusattujen pitäisi kasvattaa selkäranka. Sen ymmärtää jos alakoulussa joutuu kiusatuksi, koska pojat on poikia ja niin edelleen, mutta että vielä työelämässä ei osaa pitää pienintäkään puolta, on merkki pahasta luonteenviasta/nössöydestä, joka tulee korjata, koska kiusaajia on aina ja tulee aina olemaan alalla kuin alalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enemminkni kiusattujen pitäisi kasvattaa selkäranka. Sen ymmärtää jos alakoulussa joutuu kiusatuksi, koska pojat on poikia ja niin edelleen, mutta että vielä työelämässä ei osaa pitää pienintäkään puolta, on merkki pahasta luonteenviasta/nössöydestä, joka tulee korjata, koska kiusaajia on aina ja tulee aina olemaan alalla kuin alalla.
Taidat olla natsi
- Anonyymi
Olen ollut IT-alalla n. 30 vuotta, enkä ole huomannut koskaan työpaikkakiusaamista. Olenko ollut huono hoxaamaan, vai olenko vaan ollut onnekas? Tai kulkenut väärissä porukoissa? IT-ala on ollut pitkään hyvin miesvaltainen, johtuisiko siitä? Tilanne on toki muuttumassa ja muuttunutkin, mutta en ole huomannut mitään kiusaamiseen viittaavaa lähivuosinakaan.
"Työpaikkakiusaaminen hankaloituu ja on tullut jäädäkseen." antaa ehkä väärän kuvan kirjoituksen sisällöstä. Etätyö on tullut jäädäkseen.
Itse uskon, että ihmiset palaavat työpaikoilleen, kunhan epidemia helpottaa. Toki etänä tehdään edelleenkin silloin tällöin, mutta eikös niin ollut ennen epidemiaakin? Ainakin meillä oli.Eipä sitä kovin helposti palata työpaikalle, kun työpaikat alkavat vähentää turhia toimitiloja. Ei ole enää työpistettä jokaiselle työntekijälle. On sovittava erikseen, jos haluaa työpaikalleen tulla.
- Anonyymi
rytmimunat kirjoitti:
Eipä sitä kovin helposti palata työpaikalle, kun työpaikat alkavat vähentää turhia toimitiloja. Ei ole enää työpistettä jokaiselle työntekijälle. On sovittava erikseen, jos haluaa työpaikalleen tulla.
Kiusaajien pitäisi päästä takaisin toimistolle. Saavat siellä sitten kiusata toisiansa aamusta iltaan.
- Anonyymi
Kateellisia on joka alalla, kun toinen on hiukan nerompi?🍄
- Anonyymi
jos linux kerneliä ei saa ulkomuistista koodattua, ei jatkoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073576Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133336Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä722532Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92165Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling472027Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61888Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401708- 901591
- 721153
- 741140