miehen neljälle ipanalle. Onko oikeutta komentaa siivoamaan ja tekemään kotitöitä kun olen yksin ipanoiden kanssa? Mies on välillä töissä kun ipanat on meillä. En kai ole siivooja ja lastenhoitaja , vaan olen miehelle puoliso. Pitääkö mun hoitaa ja kasvattaa hänen ipanat, kun niillä on äitikin joka on heidät halunnut, en minä.
Ajattelin että käytän kohta siivoojaa ja pyykkäriä ja miehen eksä maksaa ne, kun en vaan yksinkertaisesti jaksa ja ehdi. En tajuu miksei äiti hoida heitä aina työntää ne meille hoitoon kun ei jaksa. Voiko mies mennä eksän luokse sillon kun lapset on meillä, epäilen niin kun olen epilijä.
En vaan jaksa hoitaa ipanoita, ja ihmettelen et heidän äiti haluaa aina vapaata ja olla vaan, ei kuulu mulle miten ipanansa hoitaa.
Mitään ei ne tee senkun sotkee ja huutaa, eikä kuuntele mua., usein laitan ne ulos ja kavereilleen mutta eivät ole siitä innostuneita, vaan haluavat sotkee täällä ja kiusata mua. Olen ihan kotiapulainen tässä talossa. Kohta lähden. Sitten vaikka itkisivät perään en tule takasin. Pärjätkööt tai ei en välitä, an jaksa. ilamn mua eivät osaa mitään joten siitä vaan kokeilemaan.
Olen uusio äiti
Anonyymi
2
134
Vastaukset 2
- Anonyymi
Onko sinut valmistettu kierrätystarvikkeista? Eikö sinulla ole muuta tekemistä kuin keksittyjä juttuja kirjoitella? Mietinkin "miehen" valitusta samasta ongelmasta lukiessani että voikos tämä edes olla totta? Kaikenlaisia pässinpäitä!
- Anonyymi
Ei sinulla ole miestä eikä yhtäkään lasta, ole pahainen vanha katkera Trolli, ja huono siinäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391247Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2941081Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s299910Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25899Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33771Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte193662- 61585
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine99561- 40526
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁59487