Hei, minulla on laskettelutakki jossa ei ole erillistä pikkutaskua kortille hihassa. Minkälaisia hyväksi havaittuja ratkaisuja olette vastaavassa tilanteessa keksineet. Mietin jos laittaisin lapasen sisään, mutta alkaako se ärsyttää jossain vaiheessa jos koko ajan tuntee sen kättä vasten? Tavallinen sivutasku kokeiltu ja ärsyttävästi todettu. Käsineen poistaminen ja taskusta kaivelu myös jotenkin työlästä varsinkin kylmillä keleillä. En ole käynyt nyt muutamaan vuoteen ja tänä talvena kohteina Ruka ja Levi. Vinkkejä otetaan vastaan!
Hissikortti minne takissa?
Anonyymi
31406
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Osta hanskat, jossa on lipputasku. Tai uusi laskettelutakki, jossa on lipputasku,
Sellainen taksu joka on mahdollista saada mahdollimman lähellä portin lukijaa. Kännykkä ja kaikki muut kortit pois lähettyviltä (ei missään nimessä samassa taskussa).
Suosittelen myös hanskoja joissa on pieni erillinen tasku kämmenselässä (vetskarillinen). Se tasku on tarkoitettu oikeasti sellaista kertakäyttöisiä lämmitintä varten, mutta usein sinne mahtuu hissikortti hyvin.