Hiihtäjien" LÄÄKITYS " on RATKAISTU!!!!!VAAHTOAVA HAPPIKAPSELI????????

Rukan hiitokisojen naisten kympillä, SE SELVISI minulle. Noin kahdeksankilometrin väliaikapisteen ohittaessaan Frida Karlsonin SUUSSA NÄKYI PALJON VAAHTOA. Sopii katsoa yle arenasta. Norjalaisten ja ruotsalaisten suu ja huulet KIILSIVÄT oikein helvetisti maaliin tullessa........Onko tuo heidän käyttämänsä "lääkitys" jonkinlainen purtava HAPPIKAPSELI. jonka karlson oli juuri purrut rikki, kun tuli kameroiden eteen. Onko tuo heidän" salainen aseensa"kiellettyjen aineiden listalla? SIIS LISÄHAPPEA kapselin muodossa. Sehän voidaan tarjota, vaikka jouttoasemalla "juomakupissa".

19

960

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pääasia on, että iivanat häviävät suomalaisille.

      • Anonyymi

        Niinpä. Paras slobi jäi kauas taakse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä. Paras slobi jäi kauas taakse.

        Siis *slobo


      • Ei tässä ole nyt siitä kysymys.


    • Anonyymi

      Njet Molotov, njet Molotov. Valehtelet enemmän kuin itse Bobrikov.

    • Anonyymi

      Ehkä norjalaiset ja ruotsalaiset ovat saaneet asiantuntija-apua Neuvostoliitosta eli Venäjältä. Neukut eli venakot ovat hyviä douppaamaan.

      • Joka palstalla, ja niin tyhmä.


    • Anonyymi

      Avaaja on joku sohvaperuna, jolla ei ole mitään lääketieteen, huippu-urheilun eikä dopingin tuntemusta. Noh, kyllähän maailmaan ääntä mahtuu. Pistää vaan naurattamaan tällaiset netin hiihtoasiantuntijat, jotka lähinnä provoilevat saadakseen seks. tyydytystä.

      • Kuten kirjoitin ARENASTA SEN NÄKEE, en tiedä onko se normaalia kun hiitäjän suu vaahtoaa. En myöskään tiedä mistä teikäläinen provsoija tyydytyksensä saa, EIKÄ SE voi vähempää kiinnostaa. Se on varma, että norjalaiset ja viime vuosina myös ruotsalaiset ovat jotain LISÄHAPPI jujua käyttäneet, ja edelleen käyttävät, Noh kyllähän mailmaan kaltaisiasi "asiantuntijoita"mahuu, saat ilmeisesti nautintoa provosoinnista vaiko ihan junkun monon nuolemisesta, ei voi tietää, taidat olla VÄHÄN , ymmärrät kai mitä tarkoitan!


      • Sinullako on???


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Sinullako on???

        Taatusti yhtä vähän kuin sinulla. Siksi en kirjoittelekaan typeriä arvauksia ja avauksia. Tosin, veikkaan että olet kirjoittanut avauksesi kieli poskessa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Taatusti yhtä vähän kuin sinulla. Siksi en kirjoittelekaan typeriä arvauksia ja avauksia. Tosin, veikkaan että olet kirjoittanut avauksesi kieli poskessa.

        Huomenta , Se tuli selväksi, että vähän ulkona näistä asioista olet. KUN hiihtäjän suu vaahtoaa ja vaahdotuksen jälkeen kiiltää helvetin kirkkaasti kuin olisi lasipinnoitettu. se on ilmanmuuta lääkäriasia. MIETI, jos jonkun omaisesi suusta pursuaa vaahtoa, etkö silloin soita hätäkeskukseen. NYT ON TOSI KYSEESSÄ, TÄMÄ Frida Kerlssonnin tapaukseen on saatava selvyys, MISTÄ ENNENNÄKEMÄTÖN VAAHTO SUUSSA JOHTUI. Onko ratkaisun seuraus se, että norjan ja ruotsin "hyvin" alkanut kausi kompastui vaahtopalloon.


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Huomenta , Se tuli selväksi, että vähän ulkona näistä asioista olet. KUN hiihtäjän suu vaahtoaa ja vaahdotuksen jälkeen kiiltää helvetin kirkkaasti kuin olisi lasipinnoitettu. se on ilmanmuuta lääkäriasia. MIETI, jos jonkun omaisesi suusta pursuaa vaahtoa, etkö silloin soita hätäkeskukseen. NYT ON TOSI KYSEESSÄ, TÄMÄ Frida Kerlssonnin tapaukseen on saatava selvyys, MISTÄ ENNENNÄKEMÄTÖN VAAHTO SUUSSA JOHTUI. Onko ratkaisun seuraus se, että norjan ja ruotsin "hyvin" alkanut kausi kompastui vaahtopalloon.

        Ok. Laitetaan norjalaiset, ruotsalaiset ja r*ssät seurantaan.


    • Anonyymi

      Valitettavasti Tarkkanäköinen puhuu kuin puhuukin totta, jotain ihmeellistä Fridalla on suussaan.

      Normaalin ihmisen hengityselimistö ja limakalvot alkavat tuottamaan kovassa kuormituksessa sylkeä ja limaa. Jostain ihme syystä norjalaisilla ei ole käynyt näin enää vuosiin eikä nykyisin ruotsalaisillakaan. Sama nyt myös russakoilla.

      Viittaa kiellettyihin menetelmiin. Olkaa hyvät ja tutkikaa. Kyseessä on selkeästi valtiojohtoinen DOPING.

      Onko joku murtautunut Statoilin Kassakaappiin. Ihmetystä herätti myös Johaugin yksipuolinen ilmoitus lopettaa sponsorointiyhteistyö Huawein kanssa. Kyseessä oli miljoonien eurojen arvoinen sopimus.

    • Merkille pantavaa oli myös se, että norjalaiset ja ruotsalaiset tuijottivat kokoajan suksiinsa, Ilmeisesti VÄLTTÄEN KAMEROITA...... Josta jopa YLEN "asiantuntija" mainitsi, karlsonnin kohdalla , muuta vaaho suussa jäi huomaamatta. Totean vaan, jos tämä jää tähän, olisiko yksityishenkilön pyytää esin poliisia tutkimaan tuo vaadon aiheuttaja. Onko esim. Kalle Lassilasta MIÄSTÄ panna tutkimukset käyntiin. HÄN OLI LADUNVARRESSA KOKO AJAN. Ei voi välttyä näkemästä, eikä väittää, ETTEI NÄHNYT .

    • Anonyymi

      Mjaa. Itselläni ei koskaan erity limaa tai tule nestettä suuhun urheillessa. En tosin ole SM-tason kisailija. Merkillisintä minusta on, etteivät norjalaiset hiihtäjät koskaan näytä maalissa hengästyneiltä ollaan miten korkealla tahansa.

      • Ylen "asiantuntija" jonka nimen jätän edelleen mainitsematta, sanoi, ,,,,huvittavaa kyllä, juurikin f, karlsonnista,,,näillä sanoin,,,,,,,,,friidalla on hirvittävä HAPENOTTOKYKY. Yksi asia on varma Suomen hiihtoliitto ei tule pistämään "tikkua ristiin" , sen asian eteen, että tuo vaahdon aiheuttaja saadaan selville. VOI JEESUS jos Suomalainen hiitäjän suusta olisi turvonnut vaahtoa, JOKA AINOA RUOTSALAISLEHTI OLISI OLLUT TÄYNNÄ KUVIA VAATOAVASTA HIIHTÄJÄSTÄ. Hiihtoliittossa vavistaan ja pallit tutisee, ASIA SELVITETÄÄN.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      69
      8144
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      119
      4719
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3876
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      76
      3396
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      2996
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      134
      2700
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      38
      2155
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      1973
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      263
      1940
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1938
    Aihe