TV4:n kanssa samaa Sanoma-joukkoa

Anonyymi

6

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaihdoitko kenties Yleen tai MTV Uutisiin?

    • Anonyymi

      Kyllä minäkin kyr....nyin 4-Median junailtuun BB-kisan voitonjakoon.
      Osituksena koko HS/4-Mediatalo puljun moraalista oli irtisanomiseni Ruutu maksukanavasta.
      Marraskuun loppuun maksetun kauden jatkoa yritettiin jatkaa kuukaudella perimällä visakortiltani joulukuun maksu heti lopettamisesta ilmoituksen jälkeen.
      Asiakaspalvelija yritti väittää että laskutus oli tehty ennen irtisanoutumistani, mutta muutti kertomustaan kun sanoin lasteni äidin olevan siinä pankissa töissä josta tilini veloitus oli tehty ja maksun aikajana näkyy sekunnilleen pyydettäessä.
      Joulukuun 9.95€ kk-veloitus hyvitettiin heti tänään vaikka sen sanottiin hoituvan viikon tai puolentoista kuluttua
      Akin äänien eli viestien perillemenossa oli myös outoa se että kahden eri numeroni ilmoitukset viestin toimittamisesta viivästyivät melkein kaksi tuntia äänestysajan jo loputtua.

      • Anonyymi

        Samaa viivettä ilmennyt myös monella muulla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa viivettä ilmennyt myös monella muulla?

        Satavarmasti järkätty voitto! Ilmankos päiväkirjahuoneessa loisi vähän väliä haukkumassa muita. Ylimääräisiä mässyjä ja noccoja ihan kuin jollekin pikkumukulalle tuli. Sai ilkeillä ja kiusata sekä huutaa vittua ihan rauhassa. Aki kerran sanoi ketkä toivoi kanssaan finaaliin niin hetl oli sääntörikkomus ja tilanne näytettiin kaikille. Eipä Vittumiinan muiden asukkaitten haukkumista muille saatettu tiedoksi. Juu kausi ja ns voittaja olivat pohjanoteerauksia!


    • Anonyymi

      No selvä se,että Vittumiina voitti,koska hänen äiti on kansanedustaja .Miten niin"tärkeän henkilön" lapsi kiroile kun viimeinen juoppo ja hän on veloissa?Luulen että se V.miina ei ole työelämässä......kuka tämmosta laiskamatoa otsa töihin.Miten hänestä on tullut tämmönen ahmatti?

      • Anonyymi

        Joka kuritta kasvaa se kunniatta kuolee. Näin totesi mammavainaakin aikanaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      81
      11760
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8919
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      83
      4713
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      28
      4048
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4004
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3886
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      47
      2864
    Aihe