Löysin Tiikerinsilmän.
https://yle.fi/uutiset/3-11646217
Etsin jotain ihan muuta, miehistä uhoa, Thaimaan viidakoista...
12
52
Vastaukset
- Anonyymi
Kas kun Neito 2010 on vallan unohtanut että tottakai hänen ystävänsä on hänen ystävänsä, sekä hän tietää kaikesta kaiken tämänkin henkilön kaikesta.
No nythän Neidillä on loppuviikoksi jutunjuurta kun traktorista vain kuitti ilman traktoria isäntä vierellä kuittinsa kanssa. - Anonyymi
Tuossa sanotaan että alimmillaan Miljan rasvaprosentti oli kahdeksan.
Hua Hinin ilmailumajuri sanoi että painaessaan 150 kiloa, hänessa ei ollut lainkaan rasvaa, vaan kaikki turvotus oli nestettä.
Laskuri taasen kertoo että Hua Hinin miehen rasvaprosentti on 150 kilon painolla noin 44% jolloin hänessä on 65,7 kiloa rasvaa joka on 65,7 kiloa enemmän rasvaa kuin ei lainkaan rasvaa.
https://www.laskurini.fi/terveys/rasvaprosenttilaskuri
Hiihtohommista tiedän että jos naisen rasvaprosentti on alle 12%, hän on hedelmätön ja ei tule kuukautisiakaan. Tilanne korjautuu kun palaa normaalia tasoa kohti.- Anonyymi
Eikös Neidinkin rasvaprosentti ole 12 ..... vaikuttaa aivotoimintaan eikä tilanne palaa normaalia tasoa kohti.
Anonyyminä todella rohkeaa kirjoittelua Hua Hinin suuntaan, lienee rasvaprosentilla vaikutusta siihenkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös Neidinkin rasvaprosentti ole 12 ..... vaikuttaa aivotoimintaan eikä tilanne palaa normaalia tasoa kohti.
Anonyyminä todella rohkeaa kirjoittelua Hua Hinin suuntaan, lienee rasvaprosentilla vaikutusta siihenkin.Tuleeko huomenna vai torstaina sairaseläke sensei? Silloin olet aina mahtipontinen.
Viimeksi olit rakentanut paddle-kentän takapihalle ja sitä ennen ostit fliteboardin Phuketin merenrantahuvilalle. Mitäköhän jännää sitten tällä viikolla? Ehkä ihan uusi traktori joka on paljon parempi kuin kympin traktori? - Anonyymi
Ostitko talkkia, plösö?
S - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostitko talkkia, plösö?
SHuomemta Senssu. Joo, mistä arvasit... ostin myos nuuteleita ja, ketshuppia 🐒
By NumBall HHN 61. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostitko talkkia, plösö?
SEn, minulla on sitä aina veskassa pieni pullo reppana kylmää vettä ostin.
- Anonyymi
Mihin sulla tarvetta sille ollen?
S - Anonyymi
Tummelia täällä ei ole vastaan tullut, mutta käy katsomassa pattayan boy townista sieltä voi löytyä...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tummelia täällä ei ole vastaan tullut, mutta käy katsomassa pattayan boy townista sieltä voi löytyä...
Suomen savossa Tummelia löytyy lähes jokaisesta halpahallista,
- Anonyymi
Moi moi.
Wanha tarina, en saata muistaa mistä luin tai kuulin. Ehkä menee nyt tämä kertomani ihan persiilleen ja mutta menköön.
Olipa kerran jossain kaukana Aasiassa kolme Senseitä jotka halusivat kilpailla siitä, kenen dojonsa paras ollen. He päättivät kilpailunsa aiheeksi valita kuvaamataidon kilpailun. Jokaisen parhaan heidän oppilaan pitäisi piirtää tiikeri ajan rajoitetun ollen.
Ensimmäisen ja toisen Sensein oppilaat keuluttivat heti johtoon. Heidän kuvissaan alkoi heti näkyä kauniita värejä ja kultaista kimallustakin. Kolmannen Sensein oppilas tuhersi jotain käsittämätöntä tauluunsa. Mistä lie nuotiosta löytämällään hiilellä veteli valkoista kangastaan peittoon harmailla ja mustilla raapaisuilla.
Kilpailun ajan aivan lopussa jo ollessa ensimmäisen ja toisen Sensein oppilaat myhäillen vertailivat taulujaan, molemmissa mitä mielikuvituksellisen kauniit kuvat tiikereistä Mersu ja Rolssi ollen. Kumpi vai kampi voittaisi?
Kolmannen Sensein oppilas kuitenkin toiseksi viimeisillä sekunneilla lisäsi tummanpuhuvaan kuvaansa ensin vasemman silmän ja sitten viimeisillä sekunneilla oikean silmän.
Ja.... ?En tajunnut sanaakaan mutta sensei varmaan voitti yli voimaisesti...? Kerran olin thaimaalaisia karate sotilaita kouluttamassa dobbareiden kanssa kun siihen tuli tämä neitien sankari Bauhaus. https://www.youtube.com/watch?v=TgbR73_q7ts
Se siinä aikansa katseli koulutustani ja ihmetteli peukalo otteitani. Kysyi mikä on salaisuuteni.
Sanoin sille poju, resupetteri se on sellanen juttu kuules että nykyjään ei enää tarvita lihaksia eikä treeniä, koska nykyään on kaivinkoneet ja neidillä draktori, koska sillä ei ole lapioita.
Nykyään mennään tegniikalla ja järjellä, eikä hyvällä verenkierrolla ja happi saturaatiolla.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1614576Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1973272Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1102863Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1502835Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis352805Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos412151Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132027Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131895Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain391150