Minne viinat häviävät

Alkossa viime vuonna 300 000 litraa hävikkiä – pyrkii nyt vähentämään sitä.
661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myyjät jakelevat niitä tutuilleen ja laittavat ne hävikiksi.

Äänestä

taas puppua

Äänestä

No hei vaan, kuka perkele on vetänyt välistä juhlajuomaa??🤖🤖

Äänestä

Onko+tuo+300+000+litraa+100%:ttisena+vaiko+tuotteita+litroina?+Onko+kysymyksessä+Suomussalmen+alkon+hävikki+vaiko+laajemmalta+alalta?

Äänestä

Pittääpä kyssyö huomenna viinakassalta, jotta eikö sitä yhtä pitkäkaulasta hävikki joulujuomoa soane

Äänestä

...sammaa oon miettiny..jos käyn hakemassa lekkerin ja vähän maistan niin en muista enempää mutta päätä kivistää aamulla ja astia on hylsynä nurkassa.. mistä hävikki johtuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alkossa viime vuonna 300 000 litraa hävikkiä – pyrkii nyt vähentämään sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu