Ruskea penis valkoisella pojalla

Anonyymi

Hei! Olen valkoihoinen 9lk poika ja mun penis on mun muuta vartaloa selvästi tummempi ja terskassakin selkeä tummuus jonka lisäks peniksen keskivaiheilla on iso luomen näköinen joka on?

Syntymämerkki🤨?

Se o ollut siinä kuitenkin aina ja myös tuo tavallista tummempi väritys ja en tiedä mistä se johtuu. Itse luulin ainakin 7lk asti että kaikilla on mutta sitten alkoi tulla ilmi ihmettelyjen ja kaverien kyselyiden jälkeen ettei olekaan ja mä haluaisin tietää muuttuuko se väritys normaaliksi ku ikää tulee. Tai voiko sen muuttaa jos se ei itse muutu???

8

1936

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monella miehellä peniksen iho on muuta ihoa tummempi, eli se on normaali asia. Se väri tuskin muuttuu eikä sitä varmaan kannata yrittää muuttaa, vaan on elettävä sen kanssa.

    • Anonyymi

      Onko terkkari luullut ikinä että oot vaurioittanut kaluas jotenkin kun se on tummunut?

      • Anonyymi

        Ei oo😅 tai jos on niin ei se ainakaan oo sanonut.


        Ap


    • Anonyymi

      Mars uroloogille!

    • Anonyymi

      Mulla päinvastoin kun kavereiden kaa vietin kesän rannoilla ja muutenkin olin ilman paitaa pelkissä shortseissa niin sain aivan mahtavan rusketuksen ja nyt on penis ja perse paljon vaaleampia kuin muu kroppa😂

    • Anonyymi

      Noin se homous selvisi minullekin. Aloin ihmettelee kun kikkeli oli aina ruskeena baari illan jälkeen

    • Anonyymi

      Genitaalialueella ihon pigmentti on yleensä tummempaa, eli ei pitäisi olla syytä huoleen.
      Tuota luomen näköistä juttua voisit kyllä ihan varmuuden vuoksi näyttää terkkarille. Ei sekään nyt varmaan ole syy huolestua, mutta varuksi kuitenkin.
      Mulla itselläni on tätä valkopälviä, vai miksikä sitä sanoteen, kun ihosta puuttuu normaali pigmentti eli ihon suoja mm. auringonvaloa vastaan ja osa siitä on alapäässä justiinsa peniksessä, kivespusseissa ja nivustaipeessa. Osa karvoituksestakin on valkoista muun ollessa tummaa, kuten muunkin kehon karvoitukseni on. Tuo oma vaiva ei ole mitenkään vaarallinen eikä muutenkaan vaikuta mitenkään elämään. AInoa tietysti on tuo kosmeettinen juttu, näyttää erikoiselta, mitä seksikumppaninikin ovat sanoneet ne pari, joita mulla on ollut.
      AUringonpaisteellehan tuollainen pälvialue on arempi ja palaa herkemmin, mutta enpä nyt kuljekaan missään alapää paljaana, joten ei tarvitse pelätä sitä, että "kikkeli kärvähtäisi".

    • Anonyymi

      Mars peniksen poisto leikkaukseen! ja vagina tilalle sillä tavoin niin sitten voipi paremmin ottaa miehen kalua sisään ja sen kun mies laukeaa kohtuusi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      268
      6658
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      223
      6229
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      38
      5643
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      151
      4978
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      30
      3785
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      195
      3719
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      131
      3445
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      4
      3133
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      33
      3133
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      332
      2785
    Aihe