Pitäisi tehdä vuokrasopimus hirveässä kiireessä (2 päivää ilmoituksesta).
Puhelinnumero joka annettiin sähköposti viestissä ei ole käytössä.
Sähköpostiin jonka laitoin ei tule vastausta.
Kaikki on automatisoitua paskaa, ihan kuin en olisi edes inhimillisen kohtelun arvoinen..
Avara epäilyttää
4
876
Vastaukset
- Anonyymi
Älä muuta Avaran asuntoon ! Asunnot huonokuntoisia ja mitään korjauksia niihin ei saa. Kalliit vuokrat. Asiakaspalvelu ynseää. Suosittelen ennemmin vaikka TA-yhtiön vuokra.asuntoa.
- Anonyymi
Kuulostaa oudolta, toivottavasti et allekirjoittanut mitään. Tuolla on myös sellainen välittäjä kuin Fincap, täytyy sanoa, että hämärä oli näyttö ja vielä hämärämpiä puheet. Piti mennä tiettyyn asuntoon niin olikin ihan toinen asunto. Ei ensin muka "tiennyt vuokraa", mutta kun nauroin, että pitäisikö allekirjoittaa paperit tietämättä vuokraa, niin kertoi, että vuokra onkin tässä asunnossa paljon edellistä asuntoa suurempi, vaikka oli alkuun sanonut, että "muistaakseni vuokra on samansuuntainen kuin siinä asunnossa, mitä piti teille näyttää, mutta se meni jo". – Epäilen vahvasti, että toiminta on kauttaaltaan tämän tapaista heillä. En mene enää yhteenkään heidän esittelyyn. Kaikenlaista "yritystoimintaa" sitä onkin! Suorastaan huvitti koko tilanne jälkikäteen. Saisi toooosi hyvän esimerkin myyntikoulutuksiin. Hah hahh...Kaikkea sitä onkin!
- Anonyymi
Missä sitä netin kautta asunto allekirjotetaan vuokra sopimustehdän.? Kyllä se menään ihan toimistot kirjoitaa ja siellä luovutetaan avaimet, vuokramaksu kuiti ymm.! Ennen vuokrasopimuksen kirjotus ,yleensä pyydetään asunnon näyttökin. VIISAS HENKILÖ MYÖS:Katsoo onko asunto ok.Sikaa säkissä kukan viisas ei asuntoakaan ota!
- Anonyymi
Kyllä on paljon myös vuokra asuntoja satavilla vakutusyhtiöillä,kirkolla. eri eläkeytiöillä,vaikka ei eläkellä.Kalit lumo johon yksiöön napsahtaa tuet.Mikä alue asutkin? On myös esimerkikis.Osaketaloilla huolto toimistot ja sieltä myös suoran netin kautta voi hakea vuokra asuntoa heiltä.Tai toimistolta heidän.Netti on ainakin Hesa paljon haettavasissa juuri osake talojen Huoltotoimistoiden kautta. Onko ne sijoitajien asuntoja? Vain sen kinteistän huolto toimistän asuntoja,en tiedä, Mutta vuokrat halvemat kuin lumo,pohjola ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1483259
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau592618Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.292049- 1301667
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831494- 751484
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3651435- 891115
- 881108
- 901079