Loppu vihajärven lopetetun kaatopaikan teiten varsilta lintujen ampuminen auton katolta ja sen läheisyydestä. Kellä lie tumma kiia nainen ratissa, lintuja löyvytyä ukko hyppää penkalle niitä ampumaan. Muutaman keran seurattu miten äijän käy. Onko tieto ketkä ovat asialla?
Auto mehtyy
12
2496
Vastaukset
- Anonyymi
Olette syyllistynyt avun antoon rikoksessa kun ette ole soittanut miliisiä paikalle moista nähdessäsi ja vielä useampaan kertaan?
- Anonyymi
Kyllä nyt varmaan lopetttavat laittomat puuhastelut.
- Anonyymi
Siis hyvin koulutettu naisoletettu mutta osaako se haukkua myös lintuja?
- Anonyymi
Eivät kaikki kultaiset noutajat ole naaraita.
- Anonyymi
Tarkista auton rekisteri.
- Anonyymi
Saksanseisoja ja kultainen noutaja ...?
- Anonyymi
Oisit kysyny, kun olet seurannut touhuja muutamaan kertaan.
- Anonyymi
Mitä valitat. Ilmoita poliisille !!!
- Anonyymi
En oo ite kyllä moista nähnyt ja paljo oon tuolla kulkenu. Sekin valtion alue on hakattu nii hyväksi että en ihmettele moista käytöstä. Vitun avohakkuut.
Paljoko se laki määritteinen matka autolta metsään on,että saa ampua siis? 50 metriä vai 150 metriä?- Anonyymi
Etäisyys autosta 100 m ja asutusta rakennuksesta 150 m.
- Anonyymi
Mikäli ymärän lakia. Ampuja voi apua jos auto siiretään satametriä riistasta.
- Anonyymi
Metsästät siis tieltä, kaiketi osion autosta, selvää jos näillä lumilla moista harrastaa, ei monellakaan ole sellaista autoa kylällä millä pääsee näillä lumilla tieltä pois.
Heittäkää jo vouhotus pois!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386305Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto705237Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213270Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1132423Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12018Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161313- 801184