Loppu vihajärven lopetetun kaatopaikan teiten varsilta lintujen ampuminen auton katolta ja sen läheisyydestä. Kellä lie tumma kiia nainen ratissa, lintuja löyvytyä ukko hyppää penkalle niitä ampumaan. Muutaman keran seurattu miten äijän käy. Onko tieto ketkä ovat asialla?
Auto mehtyy
12
2397
Vastaukset
- Anonyymi
Olette syyllistynyt avun antoon rikoksessa kun ette ole soittanut miliisiä paikalle moista nähdessäsi ja vielä useampaan kertaan?
- Anonyymi
Kyllä nyt varmaan lopetttavat laittomat puuhastelut.
- Anonyymi
Siis hyvin koulutettu naisoletettu mutta osaako se haukkua myös lintuja?
- Anonyymi
Eivät kaikki kultaiset noutajat ole naaraita.
- Anonyymi
Tarkista auton rekisteri.
- Anonyymi
Saksanseisoja ja kultainen noutaja ...?
- Anonyymi
Oisit kysyny, kun olet seurannut touhuja muutamaan kertaan.
- Anonyymi
Mitä valitat. Ilmoita poliisille !!!
- Anonyymi
En oo ite kyllä moista nähnyt ja paljo oon tuolla kulkenu. Sekin valtion alue on hakattu nii hyväksi että en ihmettele moista käytöstä. Vitun avohakkuut.
Paljoko se laki määritteinen matka autolta metsään on,että saa ampua siis? 50 metriä vai 150 metriä?- Anonyymi
Etäisyys autosta 100 m ja asutusta rakennuksesta 150 m.
- Anonyymi
Mikäli ymärän lakia. Ampuja voi apua jos auto siiretään satametriä riistasta.
- Anonyymi
Metsästät siis tieltä, kaiketi osion autosta, selvää jos näillä lumilla moista harrastaa, ei monellakaan ole sellaista autoa kylällä millä pääsee näillä lumilla tieltä pois.
Heittäkää jo vouhotus pois!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2273166Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa142037Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4311434Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1221376Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2151345Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5091212- 1081210
- 1121202
- 46964
- 66954