"perkele potkikaa palanderin kalle pois telkkarista sillä hän on liian positiivinen ihminen sillä siellä pitäs kaikkien olla naama peruslukemilla sillä aito suomalainen on sellainen joka ei oo positiivinen eikä naura kuin joku homo"
"kaikki jotka ei hiihdä kovassa pakkasessa on nynnyjä nyhveröitä ja katsokaa venäläisiä ne on todellisia äijiä mun pitäs varmaan perkele muuttaa venäjälle ja muuttaa kansalaisuuteni venäjän kansalaiseksi sillä muutenki tää suomi on paska maa"
"ahdistaa vitusti kun jääkiekkoilija patrik laine pärjää jääkiekossa mun pitää varmaan tappaa itseni"
"perkele kun tuo jesse puljujärvi pelaa niin hyvin ei mä en kestä mä en halua että tuo leveäsuu pärjää missään koska mä vihaan sitä"
"mä kuules rakas vaimoni lyön tuon telkkariin säpäleiksi kun suomalaiset ei pärjää enää urheilussa"
"palander perkele nyt naama peruslukemilla koska niitä perkeleen tunteita ei saa näyttää koska tunteelliset ihmiset on luusereita ja heikkopäisiä"
Suomalaiset urheilufanit osa 2
Anonyymi
0
80
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93772SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2063682Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341555
- 321481
- 921423
- 151343