Aina menee kaikki sekasin kun jotain suunnittelee. Miehen eksä osaa kiusaa meitä perheenä niin, kun on kateellinen mulle, kun asun hänen kodissaan etisessä, vein hänen miehen ja lapsetkin kohta ovat mun. Mä en olisi tuosta kateellinen ainakaan, Nytkin laitan heidän seuraavaksi siivoomaan autotallin ja ulkosaunan ja pihan, oppivat työn tekoa. Ja ihan kiva kun lapsilla on aikusia elämässä kasvattamassa heitä ja ohjaamassa elämässä ja teettämässä asioita.
Toinen juttu tekeekö laiskurit yhtään mitään ruokansa eteen.
Mies ei koskaan käske, minä käsken, varmasti siksi eivät kovin usein käy kun joutuvat tekemään kotitöitä ja oppimaan asioita ja kohtelemaan minua äitinä. Meillä tehdään kotitöitä kun maksamme elareita ja viikkorahaa, niin rahan eteen tehdään hommia. On kiva kun on apulaisia mulla, ei tarvi kaikkea tehdä itse, senkun istuu sohvalla ja antaa ohjeita ja valtoo ja teettää uudestaan. Melkoisia marakatteja ovat kuitenkin, yksin eivät osaa yhtään mitään. Äitinsä lellinyt heitä ja isä ei raksi, onnneksi minä raaskin, ja mun lasten kanssa oppivat hyvät käytöstavat, tosin en ole sitä vielä nähnyt. Sotkevat vaan.
Naurettavaa täm uusioperheen elämä
Anonyymi
3
111
Vastaukset
- Anonyymi
Vai asut sinä suttura eteisessä ja olet sentään soffan saanut sinne eteiseen ja sinutkin on laitettu maksamaan toisten lapsista elareita, buhaaa, buhahaaa, hohohoo.
- Anonyymi
Olet se paha äiti puoli.Joka oikeaa äitiä syylistää! Ei mitään oikeutta! Vai käytlö kylässä lasten äidin luona jotta voit moittia häntä täällä? Jotain vikaa sinussa on.Pian mies vaihtaa sinut uuteen taas usko pois!
- Anonyymi
Ilmankos se on laitettu asumaan eteiseen ,siitä on lyhyt matka potkaista koko ämmä ulos , kunhan on ensiksi maksanut olemisensa toisen lapsien elatusmaksuina , hohohaaa hahaaa.😂😂😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1323144- 2232981
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791936Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771579Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 115984
- 58968
- 11890