Ainakin Suurkylän kartano näyttää komealta valaistuna, sekä Siltasen pihamökki kukkakaupan takapihalla, kiitos silmäniloista!
Missä Sysmän hienoimmat kausivalot?
5
1284
Vastaukset
- Anonyymi
Sysmässä käytetään ainoastaan pimeitä jouluvaloja. Ne on vähän kalliimmat kuin tavalliset, mutta ei kuluta yhtään sähköä. Synkkyys kunniaan.
Ovat varmaan palkkaamassa konsulttia, hankkimaan lisää näitä toimimattomia valoja. - Anonyymi
Minä käytän kusivalona kiiltävää taskulamppua. Se on aika hieno ja käytännöllinen, jos on tarvetta pimeässä lorotella.
- Anonyymi
Pihalta näyttääkin hyvältä mutta uusi omistaja laittoi sisätilat liian moderniksi sisäovia myöden. Onnee vaa myynntiä varten. Käytettiikö elyn rahoja tohon modernisointiiin?
- Anonyymi
Ai, oliko se suojeltu kohde, siis sisätiloiltaan?
- Anonyymi
Lintan Kammarin kohalla tien toisella puolella on myös ihastuttavasti valaistu mökkönen. Tarunhohtoisen näköinen suorastaan, tonttuparaati ainoastaan enää puuttuu pihamaalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4968648Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1275940Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2944939Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594657Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744216Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643982SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723808- 911768
- 991302
- 47909